– Ojciec jest w zawieszeniu -opisuje sytuację nasz czytelnik. Starszy pan ma wszelkie objawy koronawirusa, ale nie może być przyjęty w szpitalu na oddział covidowy, bo nie ma zrobionych testów. Jest leczony na oddziale buforowym. I choć ma dobrą opiekę, to rodzina zamartwia się tak długim oczekiwaniem na diagnozę. W podobnej sytuacji są inni pacjenci.

Justyna Szreter, rzecznik prasowy WCSKJ potwierdza, że z powodu braku odczynników obecnie w jeleniogórskim szpitalu nie są wykonywane testy PCR. – Zamawiamy je, monitorujemy sytuację – zapewnia. Nie może jednak podać daty, kiedy odczynniki dotrą do placówki.

Z podobnymi problemami borykają się szpitale w całej Polsce. Odczynników do testów RT – PCR nie ma, bo fabryki nie nadążają z ich produkcją. Jak sygnalizują pracownicy laboratoriów, wkrótce może zabraknąć pipet, próbówek, kuwet i innych materiałów jednorazowych do badań.

 

Więcej o testach na koronawirusa, dlaczego tak długo czeka się na wyniki i innych problemach zarażonych i ich rodzin przeczytacie w Nowinach Jeleniogórskich 17 listopada.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.