46-letni mieszkaniec Wlenia groził swojej byłej partnerce pozbawieniem życia oraz wysadzeniem budynku mieszkalnego, wdarł się do jej mieszkania, gdzie przeciął przewód doprowadzający gaz z butli do kuchenki gazowej i zapalił papierosa, czym spowodował zagrożenie dla życia i zdrowia wielu osób. Mężczyzna został zatrzymany przez lwóweckich funkcjonariuszy Policji. Decyzją Sądu Rejonowego w Lwówku Śląskim zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Do zdarzenia doszło 9 stycznia br. dyżurny lwóweckiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie, który wtargnął do mieszkania byłej partnerki. Dokonał wielu zniszczeń. Ponadto przeciął przewód doprowadzający gaz z butli do kuchenki gazowej a następnie zapalił papierosa czym spowodował bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia osób zamieszkujących ten budynek. Mężczyzna groził kobiecie pozbawieniem życia oraz wysadzeniem budynku mieszkalnego.

Na szczęście nie doszło do tragedii. Lwóweccy funkcjonariusze Policji zatrzymali 46- letniego mieszkańca Wlenia, który został poddany badaniu trzeźwości z wynikiem blisko 4 promili, a następnie osadzili w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty.

Na wniosek lwóweckiej Policji oraz Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim, Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za sprowadzenie bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

1 Komentarz

  1. troll lwówecki Odpowiedź

    No tak, tory kolejowe do rozkradania się skończyły, to trzeba było sobie znaleźć inne rozrywki. Lwówek i okolice to jednak prawdziwy rezerwat.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.