Po pomoc do naszej redakcji zwrócili się mieszkańcy ulicy Moniuszki w Jeleniej Górze. Narzekają na brud, bałagan i zaniedbania w swoim otoczeniu oraz brak reakcji Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej na ich skargi.

Są pełni żalu, że w innych częściach osiedla potrafiono poradzić sobie z problemami, które nękają ich na co dzień. Lada dzień skierują do JSM kolejne pismo, którego fragmenty cytujemy.

„Uprzejmie prosimy o zainteresowanie i pilne podjęcie działań mających na celu poprawienie warunków mieszkańców przy ul. Moniuszki 4.Budynek nasz ma chyba najgorsze położenie na Zabobrzu i nie tylko na Zabobrzu I. Czy to oznacza, że ma być zaniedbany teren wokół budynków? Rozjeżdżone trawniki, fatalny stan „parkingu” czy też podjazdu trudno określić jaką funkcję pełni ten teren, brak zieleni izolacyjnej od hałasu samochodów dostawczych, nieustający zapach spalin, brak dostatecznego oświetlenia przejścia wzdłuż budynków” – wyliczają mieszkańcy.

Szczególnie we znaki daje im się działanie pawilonu handlowego tak zwanego blaszaka.

„Od czasu oddania do użytkowania pawilonu nic nie zrobiono na tym terenie. Sklep traktuje teren przyległy jak swój prywatny, cały dzień na zewnątrz leżą sterty opakowań, pseudo magazynek-wiata przyległa do sklepu jest w okropnym stanie. Skoro sklep ma ma część wiaty śmietnikowej do swojej dyspozycji to wnioskujemy o likwidacje tej wiaty i zobligowanie właścicieli sklepu do składowania na bieżąco opakowań w części jemu przeznaczonej”.(…)

„Wnioskujemy o takie rozwiązania tak aby przed naszymi oknami nie zalegały sterty śmieci wielkogabarytowych (sedesów, umywalek, mebli i tym podobnych śmieci).”

„Wszystkie te zaniedbania znajdują się od strony gdzie znajdują się balkony i zamiast z nich korzystać jako części rekreacyjnej mamy przed oczami bałagan sterty opakowań zalegających przed wejściem do sklepu i ogrom zaniedbań, smrodu spalin i ciągłego hałasu samochodów dostawczych.”

Mieszkańcy Moniuszki widzą jak wyglądają są inne ulice, denerwują się, że na wskutek zaniedbanego otoczenia spada faktyczna wartość ich mieszkań. Domagają się podjęcia skutecznych działań.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.