Poszukiwania prowadzone są także w samej wodzie oraz po obu stronach rzeki. Członkowie grup poszukiwawczych centymetr po centymetrze sprawdzają dno rzeki. Służby przeszukały do tej pory kilkaset hektarów terenu, w tym m.in. ogródki działkowe i tereny kolejowe, oraz znaczny odcinek Kwisy.

Anna Kublik-Rościszewska, rzecznika prasowa bolesławieckiej policji poinformowała, że prowadzone są także działania z użyciem psów tropiących. Na razie nie przyniosły rezultatów.

Do akcji poszukiwania Kacperka włączył się detektyw Krzysztof Rutkowski, którego o pomoc poprosiła rodzina chłopczyka.

Jak pisaliśmy wcześniej na nj24.pl oraz w Nowinach Jeleniogórskich, Kacperek zaginął 27 kwietnia wieczorem. Opiekował się nim ojciec. Razem byli na terenie ogródków działkowych i chłopiec nagle zniknął mężczyźnie z oczu. Ojciec szukał go z sąsiadami. Potem zawiadomił policję. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Miał 0,7 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany, ponieważ był poszukiwany do odbycia kary za przestępstwa przeciwko mieniu.

Do sprawy zaginięcia chłopca włączyła się prokuratura. Ojciec chłopca usłyszał zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Jak wyjaśnia Tomasz Czułowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, najbardziej prawdopodobna wersja wydarzeń zakłada, że chłopiec, który przebywał razem z ojcem i jego znajomym na terenie ogródka działkowego, oddalił się niezauważony przez dorosłych. Prawdopodobnie doszło do wypadku i chłopiec wpadł do rzeki. Postępowanie prokuratorskie jest jednak we wstępnej fazie i prokuratura nie wyklucza innych wersji wydarzeń. Śledczy przesłuchują świadków wydarzeń oraz matkę chłopca.

W akcji poszukiwawczej wykorzystano: śmigłowiec policyjny z kamerą termowizyjną, drony, łodzie motorowe z sonarem, płetwonurków, quady, psy tropiące, psy ratownicze i samochody terenowe. W poszukiwaniach biorą udział strażacy z jednostek JRG i OSP, członkowie grup poszukiwawczo-ratowniczych, ratownicy wodni, policjanci oraz żołnierze WOT.

Więcej na ten temat w aktualnym wydaniu Nowin Jeleniogórskich z 5 maja 2020 r. 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.