– Na posiedzeniu Komisji Uzdrowiskowej otrzymaliśmy całość informacji na temat planowanych w 2021 roku inwestycji w Cieplicach. W planach Departamentu Rozwoju Jeleniej Góry budowa nowego, większego skateparku na stadionie przy ulicy Lubańskiej. W maju zostanie zakończona rewitalizacja wieży na Górze Strzeleckiej. W Cieplicach będzie również bezpieczniej na przejściach dla pieszych, pod uwagę wzięto przejścia na skrzyżowaniach ulic: Sobieszowskiej z Korfantego, Rataja z Wita Stwosza, Wolności z Daniłowskiego oraz przejście pomiędzy Parkiem Zdrojowym i Norweskim.
Plany inwestycyjne na ten rok przedstawił także szef Uzdrowiska Cieplice. Plany związane z budową basenu ulegają zmianie – w tym miejscu projektuje się obiekt o funkcji zabiegowo-hotelowo -gastronomicznej. W tym roku modernizowane będą sukcesywnie pokoje i gabinety zabiegowe w głównym budynku uzdrowiska. W zakresie ochrony środowiska trwa nabór wniosków na wymianę na ekologiczne źródeł ogrzewania. Przy Termach Cieplickich oraz na stadionie przy ulicy Lubańskiej zamontowano domki dla jeżyków. Zostały też zlecone prace na przygotowanie i aktualizację projektu wykonania parkingów na placu Kombatantów i tzw. ryneczku.
Te plany trzeba uzupełnić o inwestycje drogowe w Cieplicach, Sobieszowie i Jagniątkowie. W Cieplicach będzie to ciąg dalszy prac na ulicy XX-lecia, budowa chodników przy ulicy Podgórzyńskiej i Krośnieńskiej. Trwają prace zabezpieczające przed wodami powodziowymi na ulicach Cervi, Podgórzyńskiej i Daniłowskiego, a planowana jest też przebudowa ulic: Agnieszkowskiej, Myśliwskiej, Pod Chojnikiem, remont nawierzchni Michałowicka-Karkonoska oraz wymiana oświetlenia na ulicach Cieplickiej, Goduszyńskiej i Sowińskiego.
Niebawem rozpoczną się również prace przy przebudowie mostu nad potokiem Wrzosówka w Sobieszowie.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.