Oświadczenie Zarządu Spółki Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o.

„Zarząd niemieckich przedsiębiorstw z Grupy Dr. Schneider złożył w środę, 07.09.2022 r., w Sądzie Rejonowym w Coburgu w Niemczech wniosek o rozpoczęcie postępowania upadłościowego dla niemieckich spółek Grupy.

Podkreślamy jednak, że pozostałe niezależne przedsiębiorstwa Grupy, tj. Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o. oraz pozostałe zakłady w USA, Chinach i Hiszpanii nie są objęte postępowaniem upadłościowym.

Na Zarządcę majątku przedsiębiorcy (zakładów w Niemczech) sąd właściwy w Coburgu wyznaczył pana Joachima Exnera z kancelarii Dr. Beck und Partner.

Exner podkreślił z całą mocą, że produkcja w niemieckich zakładach objętych ww. postępowaniem będzie kontynuowana zgodnie z planem. Wszelkie zobowiązania wobec klientów również będą wypełniane w pełnym wymiarze. Na spotkaniu z niemiecką załogą, które miało miejsce w środę, w siedzibie głównej Grupy w Kronach-Neuses, zarząd, właścicielki i zarządca majątku poinformowali pracowników o wszczęciu postępowania upadłościowego dotyczącego wyłącznie niemieckich spółek, mającego na celu restrukturyzację Grupy.

Zarządca, z chwilą wyznaczenia go do sprawowania tej funkcji, podjął bezpośredni kontakt z najważniejszymi klientami i dostawcami Grupy, którzy już zadeklarowali swoje pełne wsparcie.

„Grupa przedsiębiorstw Dr. Schneider jest jednym z wiodących dostawców elementów wyposażenia wnętrz pojazdów i ma pierwszorzędne relacje biznesowe z producentami najbardziej rozpoznawalnych marek samochodów na świecie” – podkreślił Joachim Exner. „Dlatego dostrzegam tu duże szanse na restrukturyzację”.

Dr. Schneider Unternehmensgruppe, podobnie jak wiele innych firm z branży motoryzacyjnej boryka się z konsekwencjami pandemii koronawirusa. Do tego dochodzi bardzo zmienne otoczenie rynkowe. Czynniki te, pomimo podjęcia intensywnych działań w zakresie cięcia kosztów, doprowadziły do utraty płynności finansowej niemieckich zakładów.

W kolejnych dniach wyznaczony Zarządca zapozna się z sytuacją gospodarczą niemieckich przedsiębiorstw i zbada możliwe scenariusze restrukturyzacji. Jedne z nich to pozyskanie inwestora strategicznego lub ugoda z wierzycielami.

Celem rozpoczętego postępowania jest zadbanie o prawidłowy rozwój przedsiębiorstwa i kluczowych procesów, w tym utrzymanie strategicznych klientów firmy, przy ich dużym, już zaoferowanym wsparciu.

Zarząd Spółki Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o., zapewnia, że Spółka w Polsce jest stabilna i wypłacalna, a dalsze jej funkcjonowanie nie jest zagrożone. Wszystkie procesy produkcyjne zachowują swoją ciągłość, a zaplanowane inwestycje strategiczne zostają utrzymane.”

Fot. Fotopolska.eu

4 komentarze

 1. Co Niemcy to Niemcy
  Dogadają się i będzie dobrze
  Gdyby to był zakład polski to byłby koniec
  Gonić dziadów !
  Europy na potrzeba

 2. PO = donoszenie i zdrada narodowa. Odpowiedź

  Do tej pani– Anna– . Pani Anna pani nic nie zrozumiała z tego artykułu. Proszę jeszcze raz przeczytać ze zrozumieniem. Widać jasno z tego Pani komentarza, że Pani bardzo szanuje Niemców a Polska stoi pani kością w gardle. Zalecam wyjazd do Niemieckiego Pana tam na pewno będzie Pani lepiej.

 3. To dlaczego wypłaty są opóźnione?
  cyt. „jak wynika z informacji, którą otrzymali pracownicy od zarządu spółki – wypłaty za miesiąc sierpień zostaną opóźnione o przynajmniej tydzień.”
  Mydlą oczy pracownikom.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.