Dzisiaj punktualnie o godzinie 10.00 samorządowcy z Ruchu Samorządowego Tak Dla Polski zorganizowali konferencję prasową w sprawie Krajowego Planu Odbudowy.

Członkowie stowarzyszenia podpisali się pod listem otwartym do Prezydenta Andrzeja Dudy z prośbą o bezpośrednie i skuteczne zaangażowanie się w proces odblokowania tych finansów dla obywateli naszego kraju. A mowa jest o 158,5 mld złotych z czego 106,9 mld złotych to dotacja a 51,6 mld złotych preferencyjna pożyczka.

W przeliczeniu na jednego mieszkańca Jeleniej Góry to ponad 4000 złotych!

Brak Krajowego Planu Odbudowy to ostry hamulec w rozwoju Polski lokalnej. Niestety Rząd w tej sprawie jest wciąż bierny, 
a konsekwencje ponoszą mieszkańcy.

Samorządowcy skupieni w Ruchu Samorządowym Tak dla Polski przygotowali także listę 1000 inwestycji, które mogłoby być realizowane w ich miejscowościach. Samorząd Jeleniej Góry zaproponował 13 takich zadań. Są to

✅Budowa hali widowiskowo-sportowej,

✅Remont basenu miejskiego,

✅Remont ulicy Wolności,

✅Budowa świetlic osiedlowych,

✅Wymiana źródeł ciepła na ekologiczne,

✅Modernizacja ujęcia wody w Grabanowie,

✅Budowa farmy fotowoltaicznej,

✅Sfinansowanie odwiertu termalnego,

✅Przebudowa estakady na skrzyżowaniu: Grunwaldzka, Jana Pawła II , Mostowa

✅III etap obwodnicy południowej miasta z budową ronda na skrzyżowaniu Alei

Solidarności z Sudecką,

✅Przebudowa ulicy Cieplickiej,

✅Przebudowa ulicy Lubańskiej,

✅Dokończenie budowy ścieżek rowerowych w całym mieście.

Aglomeracja Jeleniogórska dodatkowo wnioskuje o połączenie kolejowe z Jeleniej Góry do Wrocławia przez Jaworzynę Śląską i Sędzisław co może skrócić czas przejazdu pociągu do stolicy Dolnego Śląska do blisko godziny.

Konferencje samorządowców w sprawie KPO odbyły się w kilkudziesięciu miastach, m.in. Jeleniej Górze, Opolu, Sopocie, Lublinie, Pucku, Wrocławiu, Olsztynie, Katowicach, Wałbrzychu, Warszawie czy Łodzi.

Fot. FB Jerzy Łużniak

8 komentarzy

    • Ja dołączę wymianę posłanki Marzeny Machałek i senatora Mroza, na pożytecznych dla naszego miasta i Dolnego Śląska nowych parlamentarzystów w tegorocznych wyborach.

  1. mozna zrobic referendum na temat odłączenia CIEPLIC od jeleniej góry w ramach tych pieniedzy

  2. Pytanie do Ruchu Samorządowego Tak dla Polski, CZY JUŻ UZGODNILIŚCIE KTÓRY Z WAS „KUPI” TERMY CIEPLICKIE BO CHODZĄ SŁUCHY, ŻE JUŻ SPRZEDANE /

  3. rozumiem, że pan prezydent twierdzi, że jak KPO zostanie przyjęte to w Jeleniej Górze zostaną zrealizowane te inwestycje. KPO w końcu zapewne zostanie przyjęte… więc pożyjemy zobaczymy. W ciągu kilku lat okaże się, ile warte są słowa pana prezydenta.

  4. Janusz z bloku Odpowiedź

    „Co oznacza brak Krajowego Panu Odbudowy dla mieszkańca Jeleniej Góry?” ?

  5. A wiecie ile mieszkańcy Jeleniej Góry stracili na szwindlu vatowskim w czasach PO? 20 000,- zł na głowę.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.