Nie masz pomysłu, jak dobrze wykorzystać swój urlop? Podróż do kraju, w którym dorastał Cristiano Ronaldo, będzie dobrym wyborem, i to nie tylko dla fanów piłki nożnej. Madera to wyspa należąca do Portugalii, nazywana krainą wiecznej wiosny. Jeśli lubisz umiarkowany klimat oraz egzotykę, Madera czeka właśnie na Ciebie.

Santa Cruz – miasto plaż i palm

Jesteś już na lotnisku, bagaże oddane i masz ochotę coś pozwiedzać? Nieopodal lotniska znajdują się przepiękne plaże – Palmeira oraz piaszczysta Machico z żółtym piaskiem czy Prainha z  ciemnym. Po wyspie można poruszać się komunikacją miejską lub taksówkami. Loty na Maderę (https://www.fru.pl/tanie-loty/z-Warszawa-WAW/do-Funchal-FNC/) cieszą się niezwykłą popularnością wśród Europejczyków. Niezapomniane krajobrazy, znakomite wina, szlaki wspinaczkowe o różnym stopniu trudności oraz wszechobecna krystalicznie czysta woda przyciąga turystów. 

Stolica Madery – Funchal

Tutaj dorastał Cristiano Ronaldo. To miasto oferuje niezwykle różnorodne atrakcje, więc z  pewnością miło spędzisz w nim czas. Warto wspomnieć, że bardzo liczne atrakcje turystyczne w  mieście są czasami daleko od siebie oddalone, dlatego dobrym wyjściem może okazać się wynajem roweru, motocykla czy nawet samochodu. Do najciekawszych atrakcji należą: 

  • Zoha Velha – czyli starówka. To bardzo klimatyczne miejsce. Najsłynniejszą ulicą jest Rua de Sante Maria. 
  • Muzeum Cristiano Ronaldo CR7 – poznaj historię najpopularniejszego piłkarza świata. Muzeum gromadzi wszystkie nagrody i puchary od początków jego kariery, m.in. nagrodę Złotej Piłki czy Złotego Buta. 
  • Urokliwy Park Santa Catarina – gdzie znajdują się pomnik Krzysztofa Kolumba, mnóstwo dobrych restauracji i nastrojowych kawiarenek. 
  • Muzeum i młyn trzciny cukrowej – wstęp za darmo, wrażenia bezcenne.
  • Interaktywne Centrum Historii Madery – dzięki niemu dowiesz się, skąd pochodzi nazwa Madera, Funchal i jak wyglądały początki wyspy.
  • Popiersie Marszałka Józefa Piłsudskiego – nie każdy wie, że z pobytem Polaka na Maderze wiąże się ciekawa historia. Marszałek miał problemy ze zdrowiem i lekarz polecił mu wyjazd na Maderę. Mieszkał w willi Quinta Bettencourt, gdzie jest zamontowana tablica upamiętniająca jego wizytę. Obok miejsca jego pobytu znajduje się rondo noszące jego imię! Z kolei na ulicy Rua António José de Almeida jest popiersie Marszałka.
  • Kolejka linowa – dzięki niej z centrum Funchal przetransportujesz się do dzielnicy Monte. Podczas tej podróży zobaczysz niezapomniane malownicze krajobrazy tego regionu.
  • Ogród Tropikalny Monte Palace – tu spotkasz liczne egzotyczne gatunki roślin nie tylko z  regionu, ale i z całego świata. Spacerując w dżungli, gdy udasz się na południe, niespodziewanie trafisz do azjatyckiego ogrodu. 
  • Monte Carreiros – czyli jazda dwuosobowym sankami… po asfalcie – gdy jesteś na Maderze, koniecznie musisz spróbować tej rozrywki. 
  • Na zachód od stolicy wyspy w miejscowości Caniço na półwyspie Ponta do Garajau stoi Statua Jezusa Króla.

Na Maderze znajdziesz wiele atrakcji, dlatego wybierz się na wyspę w te wakacje. Możesz odkryć tam wiele niesamowitych miejsc i poczuć wspaniałe emocje. 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.