Kierowcy nie mogą się doczekać otwarcia drugiej części alei Wojska Polskiego oraz ulicy Mostowej, gdzie trwa remont mostu. Prace są tu już na finiszu. Jednak to nie koniec remontów drogowych. Wkrótce ruszy rewitalizacja ulicy Kasprowicza.

Pogoda sprzyja drogowcom i inwestycje przebiegają zgodnie z harmonogramem. Przebudowa II części alei Wojska Polskiego obejmuje odcinek od skrzyżowania z ulicą Wolności do okolic skrzyżowania z ul. Matejki. Zaplanowano modernizację jezdni, skrzyżowań, zjazdów i chodników, budowę dróg rowerowych, remont kanalizacji deszczowej, wprowadzenie stałej organizacji ruchu, montaż elementów małej architektury.

Aleja Wojska Polskiego II odcinek – pojedziemy w II kwartale

Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry wylicza, co już zostało zrobione. „Na odcinku od ul. Wolności do ul. Słowackiego jest już gotowa podbudowa, wkrótce będą układać warstwy nośne. Na chodnikach układana jest już kostka. Na odcinku między ul. Grottgera a ul. Matejki była wymieniana kanalizacja deszczowa. Wykonawcy pozostaną prace na odcinku między ul. Grottgera a ul. Słowackiego. Roboty prowadzi konsorcjum firm: JPRD i COM-D. Zgodnie z harmonogramem prace powinny zakończyć się w II kwartale tego roku.

Ulica Mostowa ma być otwarta dla kierowców w marcu

Na początku marca auta mają wrócić na ulice Mostową – obiecał prezydent Jerzy Łużniak. Trasa jest zakmknięta z powodu remontu mostu nad Młynówką. „Na Mostowej układają drugą warstwę zbrojenia. Codziennie tam chodzę i sprawdzam. Mam nadzieję, że zgodnie z obietnicą wykonawcy – na początku marca most będzie udostępniony do przejazdu – mówi Jerzy Łużniak. To już końcowe prace przygotowujące płytę do przejezdności. Po wylaniu betonu, płyta mostu będzie zaimpregnowana, a za kilka dni pójdzie na to folia izolacyjna – relacjonował prezydent na FB przebieg prac. W ciągu 2-3 tygodni most powinien być przejezdny, a wówczas wykonawca zajmie się chodnikami oraz dokończeniem pozostałych prac.

Do remontu idzie ulica Kasprowicza

Kierowców czekają wkrótce kolejne utrudnienia, ale już nie na tak ruchliwej trasie. „Spływają kolejne dokumenty, niezbędne do planowania harmonogramu przebudowy ulicy Kasprowicza „- informuje Cezary Wiklik z jeleniogórskiego magistratu. -Modernizacja dróg i ulic nie polega na wymianie nawierzchni, czy budowie nowych chodników – to tylko finalna część takich inwestycji. Wcześniej trzeba nie tylko opracować całą technologię remontu, ale wykonać też wiele czynności pozornie drobnych, bez których sprawne przeprowadzenie inwestycji byłoby trudne, lub wręcz niemożliwe. W przypadku ulicy Kasprowicza – złożono już projekt organizacji ruchu wraz z analizami obciążenia ruchem tego odcinka drogi”- informuje Cezary Wiklik.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.