W Karkonoskim Parku Narodowym zamknięte zostały szlaki letnie. Dziś jeszcze zostaną uzupełnione tablice i znaki z informacjami. Lista zamkniętych szlaków może się jeszcze wydłużyć. Służby parku sprawdzają też stan otyczkowania na szlakach, stan tablic i informacji, które zostały pozostawione na zimę. 


1. Szlak czerwony przez Kocioł Łomniczki, na odcinku od schroniska Nad Łomniczką do schroniska Dom Śląski.
2. Szlak niebieski tzw. Droga Jubileuszowa na odcinku od skrzyżowania ze szlakiem czerwonym przy Zakosach do skrzyżowania ze szlakiem czerwonym na Czarnym Grzbiecie.
3. Szlak żółty na odcinku przez Biały Jar od schroniska Strzecha Akademicka do skrzyżowania ze szlakiem czarnym (Śląską Drogą).
4. Szlak niebieski na odcinku przez Kocioł Małego Stawu od Domku Myśliwskiego do schroniska Samotnia.
5. Szlak żółty na odcinku od Mokrego Rozdroża powyżej schroniska Pod Łabskim Szczytem do Śnieżnych Kotłów.
6. Szlak zielony na odcinku od Mokrego Rozdroża przez Śnieżne Kotły do Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem.
7. Szlak czerwony na odcinku od Śnieżnych Kotłów do Obniżenia pod Śmielcem. Obejście zimowe tego odcinka prowadzi trawersem południowego stoku Wlk. Szyszaka, przez teren Rep. Czeskiej. Uwaga obejście zimowe krzyżuje się z czerwonym szlakiem (Drogą Przyjaźni Polsko-Czeskiej) ok 300 m od Obniżenia pod Śmielcem. Do szlaku niebieskiego w kierunku Rozdroża pod Wlk. Szyszakiem należy się kierować na zachód, po tyczkach.
8. Szlak zielony na odcinku od górnej stacji wyciągu na Szrenicę nad Kotłem Szrenickim do skrzyżowania z czerwonym szlakiem.

Więcej informacji jest na https://kpnmab.pl/uwaga-w-karkonoszach-obowiazuje-drugi-stopien-zagrozenia-lawinowego/n

1 Komentarz

  1. Nie można tych tabliczek przynieść w plecaku, trzeba hałasować i kopcić quadem po szlakach drogi KPN ? Rowerem to nie można ale quadem jak najbardziej.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.