– W sobotę cały oddział WORD w Jeleniej Górze był poddany testom na koronawirusa. Na szczęście wyniki są negatywne. Powodem tej akcji był przypadek jednego pracownika, który twierdził, że ma problemy z węchem i ze smakiem. Trafił do lekarza, a wszyscy, którzy mieli z nim styczność zostali poddani badaniom – Dariusz Galik, dyrektor Dolnośląskiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Wrocławiu (ośrodek w Jeleniej Górze jest od września jego częścią).

Mimo negatywnych wyników testów pracowników jeleniogórskiego WORD, z racji tego, że choroba może się rozwijać niestandardowo, a objawy zakażenia ujawniają się po kilku dniach, 12 osób pozostaje na kwarantannie do 18 października. – Pod koniec tego tygodnia przejdą oni ponowny test na koronawirusa. Jeśli wynik będzie negatywny, powrócą do pracy – mówi dyrektor Galik.

WORD w Jeleniej Górze przeprowadza wciąż egzaminy, choć w zmniejszonym zakresie. – Sześciu egzaminatorów przeprowadza egzaminy, pracuje też pięć osób z obsługi ośrodka. Część z nich to pracownicy z innych oddziałów. Jedynie część egzaminów trzeba było odwołać – wyjaśnia szef WORD.

 

Dzisiaj w Polsce przybyło 4394 nowych zakażeń, z tego na Dolnym Śląsku- 199. Z powodu COVID-19 w ciągu ostatniej doby zmarły 3 osoby, a 32 osoby, które miały koronawirusa oraz poważne choroby współistniejące. Jak podaje wojewoda dolnośląski, w regionie na 1074 łóżka przewidziane dla chorych na koronawirusa zajęte jest 285. Z przewidzianych dla chorych na COVID-19 81 respiratorów wykorzystanych jest 18.
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.