Większość jeleniogórskich placówek oświatowych pracuje normalnie, nie mniej w kilku z nich zanotowano pojedyncze przypadki zachorowań na koronawirusa, bądź też odnotowano kontakt z chorą osobą. By nie dopuścić do rozpowszechnienia się wirusa, wprowadza się w poszczególnych klasach zdalna naukę.

W Szkole Podstawowej nr 2 odnotowano jeden przypadek nauczyciela z dodatnim wynikiem testu COVID-19. W związku z tym trzy klasy skierowano na kwarantannę w terminie 11 – 14 listopada. Nie wprowadzona jednak nauczania hybrydowego, w związku z przypadającymi w tym czasie dniami wolnymi od zajęć szkolnych. Piątek 12 listopada został ustanowiony jako dzień wolny od nauki w ramach dni dyrektorskich.

W Szkole Podstawowej nr 10 wprowadzono model hybrydowy nauczania w terminie od 15 do 18 listopada. Sześć oddziałów pracuje w trybie nauki zdalnej (142 uczniów, 36 nauczycieli)

W Szkole Podstawowej nr 13 hybrydowe nauczanie wprowadzono od 10 do 18 listopada. Jedna klasa (19 uczniów) uczy się w trybie zdalnym.

W innych placówkach oświatowych w poniedziałek 15 listopada planuje się powrót do nauki stacjonarnej, w tym w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze ( tu 85 procent uczniów uczyło się w trybie zdalnym) oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych.

Fot.: Aleks Pawlik

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.