Drodzy Czytelnicy NJ, twórcy i odbiorcy lokalnego życia kulturalnego oraz miłośnicy fotografii z krainy Ducha Gór! Przed nami finały dwóch ważnych przedsięwzięć realizowanych wspólnie przez Fundację Nowin Jeleniogórskich i redakcję NJ. Najwyższy czas na ogłoszenie laureatów dorocznych nagród kulturalnych NJ – czyli Srebrnych Kluczyków 2021 oraz rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego Zobacz Ducha Gór 2021. Finały obu tych wydarzeń zapowiadaliśmy na koniec tego roku i zamierzamy dotrzymać słowa, choć w nieco zmodyfikowanej, rozłożonej w czasie formule.

Organizację obu ważnych przedsięwzięć kulturalnych organizowanych przez nas od lat poważnie zaburzyły oraz finalizację skomplikowały pandemiczne okoliczności nieustannie paraliżujące życie społeczne. Bolesne konsekwencje zabójczej dla wielu kulturalnych działań infekcji wirusowej i trwającego stanu epidemii covid-19 nie pozwoliły nam na realizację Gali Srebrnych Kluczyków 2021 oraz uroczystego rozstrzygnięci konkursu Zobacz Ducha Gór 2021 zgodnie z założonym wcześniej planem. Nie podajemy się jednak i wbrew niesprzyjającym okolicznościom nie rezygnujemy z wydarzeń, na które także my czekamy. Nie chcemy jednak przeciągać struny i nadal trzymać w niepewności oczekujących na wyniki konkursowych rozstrzygnięć. Dlatego postanowiliśmy finały obu działań rozłożyć na etapy. Już w najbliższym, świąteczno-noworocznym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich” przedstawimy laureatów tegorocznego konkursu Zobacz Ducha Gór oraz zaprezentujemy nagrodzone prace. Jeszcze w grudniu zaprosimy na pokonkursową wystawę do Domu Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie – oddziału jeleniogórskiego Muzeum Karkonoskiego, gdzie w nieco późniejszym, przyszłorocznym terminie, gdy tylko zelżą epidemiczne obostrzenia sanitarne, odbędzie się także uroczyste wręczenie nagród laureatom.

W późniejszym, najprawdopodobniej styczniowym terminie zaprosimy też gości do jeleniogórskiego Zdrojowego teatru Animacji na uroczyste wręczenie Srebrnych Kluczyków oraz Złotego Kluczyka i Wytrycha do Serc Publiczności 2021. Wszystkich laureatów tych szczególnych nagród przedstawimy jednak Państwu w pierwszym, przyszłorocznym wydaniu Nowin Jeleniogórskich, w specjalnej publikacji stanowiącej podsumowanie minionego sezonu w regionalnym życiu kulturalnym.

O konkursowych rozstrzygnięciach i finałowych wydarzeniach naszych działań kulturalnych informować będziemy także na portalu www.nj24.pl. Pierwsze, emocjonujące doniesienia już 21 grudnia 2021! Zapraszamy do lektury!

Daniel Antosik

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.