Czas na największe z tegorocznych wydarzeń organizowanych przez Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki we Wleniu. Od 28 do 30 czerwca trwać będzie czwarty już Tygiel Tradycji w Sercu Doliny Bobru. Tym razem to kulturalne święto będzie miało bardzo kameralny charakter. Zyska też szczególną formę i nową, atrakcyjną lokalizację skromnej, plenerowej części imprezy.

Każdy dzień imprezy będzie miał swój wyjątkowy temat wiodący, który znajdzie odzwierciedlenie w programie. Pierwszego dnia, w piątek 28 czerwca, wydarzenia toczyć się będą w Ośrodku Kultury Sportu i Turystyki we Wleniu, gdzie otworzymy Kredens Domowy. W sobotę i niedzielę (29-30 czerwca) ruszamy w plener! Przez dwa dni nasza impreza gościć będzie w parku Pałacu Książęcego we Wleniu. W sobotę tam właśnie odbywać się będzie kameralne Święto Gołębiarki, osnute wokół jarmarku tradycji, a w niedzielę Kociołek z Bąbelkami, czyli seria towarzyszących jarmarkowi wydarzeń przeznaczonych przede wszystkim dla dzieci. Zasadniczą część programu wydarzenia tworzy jarmark z mnóstwem warsztatów twórczych, którym towarzyszyć będą kameralne wydarzenia artystyczne, wernisaż wystawy, spektakl teatralny i koncerty.

Jak co roku, tak i Tygiel Tradycji 2024 osnuty jest wokół szlachetnych i zakotwiczonych w naszej tożsamości kulturowej umiejętności, rytuałów i symboli. Przekazywanych z pokolenia na pokolenie i utrwalanych w społecznym przekazie. W tegorocznej Edycji Tygla również będzie sposobność wspólnotowego praktykowania dziedzictwa narodowego, regionalnego i lokalnego.

Więcej szczegółowych informacji o programie wydarzeń na afiszu publikowanym poniżej i w publikacji, do której odnośnik znajduje się TUTAJ

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.