Kobiety lubią być doceniane, potrzebne, kochane. To najlepszy prezent, jaki można im podarować. W kalendarzu jest jednak data, kiedy matki, żony, córki i kochanki chcą czuć się szczególnie. Dla zapominalskich mężczyzn przygotowaliśmy kilka podpowiedzi z prezentami, które – kupione na ostatnią chwilę – uszczęśliwią każdą kobietę w dniu jej święta.

W latach 70. XX wieku rola kobiet w Polsce zaczęła się wzmacniać. Popularne było wówczas hasło, że „nie ma w Polsce dziedziny, w której kobiety nie odgrywałyby ważnej roli”. Z tego powodu 8 marca stał się dniem naprawdę wyjątkowym, a Dzień Kobiet obchodzono obowiązkowo w wielu zakładach pracy. Panie otrzymywały od panów rajstopy oraz goździki owinięte w gazetę. Dziś dostępność towarów pozwala na nieco bardziej fantazyjne podarki.

Powrót do korzeni

W Dniu Kobiet mężczyźni obowiązkowo powinni pamiętać o kwiatach. Symboliczne nawiązanie do czasów PRL z pewnością wywoła uśmiech na twarzach pań. Doskonale sprawdzi się zatem właśnie goździk owinięty kartką z porannej prasy. Nie jest to jednak warunek, bo kobiety uwielbiają wszelkiego rodzaju kwiaty – z radością przyjmą bukiet róż, kolorową wiązankę z margaretek czy kojarzone z tym dniem tulipany.

Błyskotki

Choć nie wszystkie mówią o tym otwarcie, kobiety kochają biżuterię. Warto odwiedzić miejscowego jubilera, który pomoże dobrać dla wyjątkowej pani równie wspaniałą błyskotkę. Sprawdzą się tu zarówno bransoletki, łańcuszki czy zawieszki, jak i kolczyki czy pierścionki. Złote, srebrne czy ze świecącym oczkiem – tego typu ozdoby pozwolą wydobyć z kobiety jej naturalne piękno.

Przez zapach do serca

Panie uwielbiają również piękne zapachy – zarówno w pomieszczeniach, jak i na własnym ciele. Dlatego doskonałym wyborem prezentu z okazji Dnia Kobiet będą ich ulubione perfumy lub ozdobna, zapachowa świeca.

Słodkości

Świetnym uzupełnieniem do bukietu kwiatów może być bombonierka z pysznymi czekoladkami. W sklepach dostępne są obecnie słodycze ze specjalną dedykacją na opakowaniu, która nada prezentowi wyjątkowego akcentu. Zdrowszym zamiennikiem słodkiego podarunku będzie kosz z owocami – witaminowy zastrzyk z pewnością doda paniom energii i wywoła u nich uśmiech na długo.

Na miłe poranki

Nic nie smakuje tak jak świeżo zmielona kawa o poranku. Jeszcze przyjemniej będzie ją pić z wyjątkowego naczynia, dlatego świetnym prezentem dla każdej kobiety może być uroczy kubek lub delikatna filiżanka ze spodkiem.

Daj siebie samego…

Prezenty nie zawsze muszą przyjmować postać rzeczy. Kobiety doceniają czas, towarzystwo i gest – świetnie zatem sprawdzi się tu zaproszenie na wycieczkę, romantyczną kolację w przytulnej restauracji, wyjście do kina czy na koncert. Nasza podpowiedź: voucherów warto szukać na stronach z zakupami grupowymi, gdzie atrakcje tego typu dostępne są w niższych cenach, a sam podarunek można wydrukować w formie prezentu.

News4Media/fot. iStock

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.