Jakub T. i Maciej S. zostali zatrzymani w sprawie dotyczącej umowy sponsorskiej, zgodnie z którą producent wody mineralnej miał wspierać piłkarzy.

Chodzi o dokumenty z 2014 roku. Na jej mocy jedna z marek wód mineralnych miała wspierać finansowo piłkarzy. Jak nieoficjalnie ustalono, działacze piłkarscy mieli otrzymać nieuzasadnione prowizje.

Zatrzymani przez agentów CBA to Jakub T. i Maciej S. W 2012 pełnili ważne funkcje w PZPN. Jakub T. od 2012 r. jest członkiem zarządu piłkarskiego związku. Jest także wiceprezesem ekstraklasowego klubu Cracovia.

Maciej S. był w 2012 r. sekretarzem generalnym PZPN. Odszedł, gdy związkowi przestał szefować Zbigniew Boniek. Teraz jest prezesem i udziałowcem bardzo popularnego projektu internetowego czyli Kanału Sportowego. Został założony przez dziennikarzy: Krzysztofa Stanowskiego, Mateusza Borka, Tomasza Smokowskiego i Michała Pola.

– Polski Związek Piłki Nożnej z należytą powagą podchodzi do powziętych z doniesień medialnych informacji o zatrzymaniu członka zarządu PZPN Jakuba Tabisza. Federacja nie zna szczegółów sprawy i, do czasu uzyskania informacji na ten temat, nie będzie jej komentowała. Jednocześnie PZPN deklaruje pełną gotowość współpracy z właściwymi służbami w celu jak najszybszego wyjaśnienia sprawy – taki komunikat wydał we wtorek PZPN.

Tu trzeba dodać, że zatrzymania były – to wiadomość nieoficjalna – w innym terminie, ale zdecydowano się na nie teraz, bo jedna z osób miała lecieć do Kataru na mecz Polska – Meksyk.

Sprawa ma się łączyć wydarzeniami z marca 2021 r. Wtedy przeprowadzono przeszukania w siedzibie PZPN oraz w m.in. w domu zatrzymanego dziś Jakuba T.

Afera ma dotyczyć tzw. sprawy zachodniopomorskiej afery melioracyjnej. Chodzi w niej o możliwe ustawienia ponad 100 przetargów dla Zarządu Melioracji Urządzeń Wodnych w Szczecinie za kwotę ok. 600 mln zł.

Fot. News4Media/CBA

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.