Premier Mateusz Morawiecki odgrywa jedną z kluczowych ról w walce z pandemią i coraz bardziej odczuwalną drożyzną. Polacy ocenili jego pracę w sondażu. Respondenci odpowiedzieli na pytanie, czy polityk powinien być odwołany ze stanowiska przed upływem kadencji PiS.

Informacje o szalejącej drożyźnie to dziś już… chleb powszedni. Jak poodaje Główny Urząd Statystyczny, inflacja zbliża się do dwucyfrowej wartości. Na granicy z Białorusią trwa kryzys migracyjny związany z tzw. wojną hybrydową Łukaszenki. W kraju od miesięcy pandemia, której dynamika w ostatnim czasie bardzo przyspieszyła, była przyczyną lub przyczyniła się do śmierci dzisiątek tysiecy Polaków. To tylko kilka kluczowych wątków, z którymi zmagają się teraz rządzący.

Wśród najważniejszych osób w państwie jest między innymi prezes Rady Ministrów. To właśnie pracę premiera Mateusza Morawieckiego ocenili Polacyw sondażu zleconym przez RMF FM i „Dziennik Gazetę Prawną” firmie United Surveys. Okazało się, że polityk ma za sobą niemal tylu zwolenników, ilu przeciwników.

Zadaniem respondentów było określenie, czy zgadzają się ze stwierdzeniem: Premier Mateusz Morawiecki powinien zostać odwołany ze stanowiska przed końcem obecnej kadencji / końcem rządów PiS.

Zdecydowanie nie zgodziło się z tym 29,6 proc. badanych. 21,7 proc. z nich przyznało, że „raczej się nie zgadza”. Odpowiedź „zdecydowanie się zgadzam” wybrało 32,6 proc. uczestników sondażu, z kolei 8 proc. z nich twierdzi, że „raczej się zgadza”. Pozostali (8,1 proc.) nie umieli wskazać żadnej z powyższych odpowiedzi. Oznacza to, że ponad 51 proc. ankietowanych wykazało pozytywne nastawienie. Negatywne oceny stanowią nieco ponad 40 proc. wszystkich odpowiedzi.

Źródło: United Surveys; RMF FM / grafika: News4Media

Jednocześnie z publikacji możemy dowiedzieć się, że premiera popiera więcej kobiet niż mężczyzn. 96 proc., którzy nie popierają wcześniejszego odejścia Mateusza Morawieckiego badanych, to wyborcy Zjednoczonej Prawicy. Jeśli chodzi o opozycję, tu przychylnych premierowi było 30 proc. wyborców. 63 proc. opowiedziałoby się za dymisją polityka.

1 Komentarz

  1. „Jeśli chodzi o opozycję, tu przychylnych premierowi było 30 proc. wyborców” – w ten sposób nigdy z goovna nie wyjdziemy!

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.