Filmowy patent na kradzieże w galeriach handlowych wykorzystał 19-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Ukrywał się przed zamknięciem placówek, a w nocy okradał stoiska. Udało mu się przynajmniej siedem razy.

– Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 19-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania podejrzanego o serię kradzieży z włamaniem -informuje Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji. – Funkcjonariusze ustalili, że 19-latek od października ubiegłego roku do stycznia br. dopuścił się w Jeleniej Górze co najmniej 7 kradzieży z włamaniem. Mężczyzna chował się w jeleniogórskich galeriach handlowych przed zamknięciem placówek, a następnie okradł stoiska handlowe znajdujące się na pasażu. Jego łupem za każdym razem padła gotówka. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą kilka tysięcy złotych.

Policjanci powiadomieni o zdarzeniach rozpoczęli poszukiwanie sprawcy. W wyniku prowadzonych czynności, zebranych informacji oraz na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali 19-latka jako podejrzewanego o popełnienie tych czynów.

Niewykluczone, że 19-latek ma na koncie więcej podobnych czynów. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.