Kolejna atrakcja rowerowa powstaje na stadionie przy ul. Lubańskiej. Prace przy budowie dirt parku potrwają do końca sierpnia.

Dirt park to tor rowerowy zaprojektowany do wykonywania skoków i innych ewolucji w powietrzu na przystosowanych do tego rowerach – hybrydach BMX i MTB. O powstanie takiego toru od dawna apelowali jeleniogórscy miłośnicy tego rodzaju aktywności.

– Do końca sierpnia na terenie stadionu sportowego przy ulicy Lubańskiej trwać będzie budowa „Dirt Parku”. Inwestycja, która w całości jest finansowana ze środków zewnętrznych zakłada: budowę drewnianej wieży startowej z platformami; budowę trzech linii (tras przejazdu) przeszkód ziemnych o zróżnicowanym stopniu trudności; budowę bandy łukowej, wspólnej dla dwóch linii (tras przejazdu); dostawę i montaż małej architektury: 2 szt. ławek betonowych bez oparcia; 2 szt. stojaków na rowery (6 szt. rowerów każdy), 4 szt. pojemników na selektywną zbiórkę odpadów o pojemności 240 l każdy. Wykonawcą jest Arkadiusz Perin AREK BIKE CAMP – poinformował Jerzy Łużniak prezydent Jeleniej Góry.

Cały obiekt będzie miał powierzchnię 2 550 m2, wysokość platformy startowej to 5,85 m, a powierzchnia zabudowy platformy startowej – 71 m2.

Inwestycja rodziła się w bólach, bo dwóch przetargów ogłoszonych w sierpniu i październiku ubiegłego roku nie udało się rozstrzygnąć – nie zgłosił się żaden wykonawca. Dopiero w trzecim, grudniowym przetargu pojawiły się dwie oferty, obie jednak znacznie przekraczające założone finansowanie. Miasto chciało wydać 269 tys. zł, tańszy z oferentów zaproponował wykonanie inwestycji za 335 tys. zł. Urząd ostatecznie przyjął te ofertę. Budowa dirt parku – w odniesieniu do założeń przetargowych – ma pewne opóźnienie. Miała być zakończona w sześć miesięcy, ale najważniejsze, że jednak powstaje.

Fot. FB prez. Łużniaka

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.