Długi weekend na drogach kotliny jeleniogórskiej minął spokojnie. Policja nie odnotowała żadnego wypadku drogowego. W naszym regionie doszło do kilku kolizji, policjanci zatrzymali łącznie 8 nietrzeźwych kierujących, w tym 1 dodatkowo z zakazem i decyzją o cofnięciu uprawnień. Ponadto zatrzymali 1 kierującego podejrzanego o posiadanie narkotyków i podejrzewanego o kierowanie pod ich wpływem. Nietrzeźwi kierowcy mieli od 0,5 do 2 promili alkoholu w organizmie. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali w regionie 6 poszukiwanych.

Od 11 do 13 listopada 2022 roku na drogach regionu jeleniogórskiego panował duży ruch. Policja odnotowała kilka zdarzeń drogowych, których najczęstszą przyczyną była nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa oraz najechanie na tył innego pojazdu. Na szczęście na naszych drogach nie doszło do żadnego poważnego wypadku.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców kotliny oraz turystów, którzy w tych dniach odwiedzili ziemię jeleniogórską czuwali zarówno policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, policjanci prewencji, jak również policjanci pionu operacyjnego. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 8 nietrzeźwych kierujących, z których każdy stanowił poważne zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego, w tym 1 , który dodatkowo kierował wbrew zakazowi i decyzji o cofnięciu mu uprawnień. Nietrzeźwi kierujący mieli od 0,5 do 2 promili alkoholu w organizmie. Wśród zatrzymanych było 4 nietrzeźwych rowerzystów, którzy za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami po 2500 zł.

11 listopada br. w Jeleniej Górze na ul. Morcinka policjanci Wydziału Prewencji z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali do kontroli drogowej 43-letniego kierującego pojazdem marki Mazda, który posiadał narkotyki oraz podejrzewany jest o kierowanie pod ich wpływem. Zatrzymali również dwóch kierujących, którzy naruszyli sądowe zakazy.

Funkcjonariusze w tych dniach zatrzymali 6 poszukiwanych, w tym 29-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego poszukiwanego w celu ustalenia miejsca pobytu wraz z poleceniem osadzenia w Areszcie Śledczym w Jeleniej Górze w celu odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat i 57 dni.

Od 11 do 13 listopada br. funkcjonariusze obsłużyli 230 interwencji, w tym domowych, jak i w miejscach publicznych.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.