– Mam nadzieję, że Koleje Dolnośląskie oraz zarząd województwa dolnośląskiego przemyślą nowy cennik i wprowadzą regulacje korzystniejsze dla mieszkańców Jeleniej Góry – mówi Jerzy Łużniak, prezydent miasta.

Jeżeli na tym ma polegać promocja komunikacji publicznej, aby zmniejszyć presję osób przyjeżdżających do Jakuszyc w stylu jedno auto-jedna osoba, to stwierdzenie że idea sięgnęła bruku, to mało powiedziane” – komentują podwyżki internauci.

Skąd taka cena biletu na trasie Jelenia Góra – Jakuszyce?

Koleje Dolnośląskie postanowiły zmienić cenę biletów w ramach aglomeracji Szklarskiej Poręby. Teraz można będzie kupić bilet do stacji Szklarska Poręba Górna, a potem kupić nowy do stacji Szklarska Poręba Jakuszyce.

Oczywiście ma to odzwierciedlenie w cenie biletów. Do tej pory z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby Jakuszyce można było dojechać (lub wrócić) za 6 zł. Teraz to będzie możliwe za 12,90 zł (w jedną stronę). KD zlikwidowały bowiem promocję na tej trasie w ramach taryfy Dobry Bilet i obowiązuje cena za przejechane kilometry.

Zastanawiające jest, że jedna spółka UMWD – DPiN – buduje nowoczesny ośrodek na Polanie Jakuszyckiej, a druga – KD w tym samym czasie marginalizuje Polanę i jej użytkowników, wprowadzając drakońską podwyżkę! O ponad 100 procent! „- denerwuje się jeden z internautów.

Podkreśla, że taka wysoka cena biletu KD do Jakuszyc spowoduje, że droga krajowa nr 3 na odcinku Szklarska Poręba Huta – Harrachov znów zapełni się autami parkującymi na poboczach, szczególne w weekendy, bo parkingi na jakuszyckim terenie nie są w stanie pomieścić wszystkich chętnych.

Internauci podają jeszcze jedno rozwiązanie: Kupić za 7 zł w taryfie „Dobry Bilet” przejazd z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby Górnej, a potem za 4,90 zł według standardowego cennika bilet do Jakuszyc. Cena wyniesie wówczas 11, 90 zł. To wciąż jest  jednak ich zdaniem zbyt dużo.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.