Pół miliona złotych zamierza przeznaczyć jeleniogórski magistrat na organizację Festiwalu Światła, który może być jedną z głównych atrakcji tegorocznego Września Jeleniogórskiego.  Miasto ogłosiło konkurs na organizację takiej imprezy.

„Celem konkursu jest wyłonienie najciekawszej artystycznie propozycji programowej na organizację w przestrzeni centrum miasta Jeleniej Góry wydarzenia artystycznego, pod nazwą „Movie City – Jeleniogórski Festiwal Światła” część I: wizualizacje świetlne łączącego: iluminacje architektoniczne, mappingi, pokazy laserowe i inne działania związane ze światłem według autorskiego projektu oferenta” – informuje o założeniach konkursu urząd miasta.

Magistrat przedstawia też minimalny program imprezy, na co ma się składać wykonanie iluminacji czasowej zabytkowego centrum miasta według autorskiego projektu; stworzenie wielkoformatowej projekcji z wykorzystaniem technologii 3 D video mappingu o minimalnym czasie trwania 5 minut na budynku ratusza w Jeleniej Górze; przygotowanie instalacji świetlnych na terenie jeleniogórskiej starówki bądź bezpośrednio przy niej; przygotowanie i prezentacja pokazu laserów; przygotowanie i prezentacja spektaklu multimedialnego; każdego dnia przynajmniej 1 pokaz laserowy i przynajmniej 1 pokaz mappingu; inne działania związane ze światłem i nowoczesnymi technikami audiowizualnymi.

Festiwal Światła zaplanowano na koniec Września Jeleniogórskiego. Ma się odbyć w weekend 30 września – 2 października. Zgłoszenia można składać do 20 maja, a konkurs ma być rozstrzygnięty do 3 czerwca.

Jeśli przedsięwzięcie uda się doprowadzić do realizacji będzie to powrót festiwalu do Jeleniej Góry. Takie iluminacje jeleniogórzanie i turyści podziwiali u nas przed niemal dekadą i pokazy były entuzjastycznie przyjmowane. Karkonoskie Festiwale Światła odbyły się pięć razy, po raz ostatni w styczniu 2013 r. (wtedy odbywały się zimą i w Cieplicach).

Fot. V Karkonoski Festiwal Światła (2013)

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.