Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 24 kwietnia 2022 r. na wycieczkę nr 9 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. Wyjazd z Jeleniej Góry pociągiem o godz. 7.30 do Jedliny Zdroju (z przesiadką na stacji Wałbrzych Główny).

Trasa wycieczki długości 11 km prowadzi przez południowo-wschodni kraniec Gór Wałbrzyskich.

Ze stacji kolejowej idziemy drogą leśną do pałacu w Jedlince. Starannie odrestaurowany, klasycystyczny pałac zachwyca pięknymi wnętrzami. W części obiektu odtworzono pomieszczenia pełniące w czasie wojny funkcję sztabu Organizacji TODT, kierującej budową kompleksu RIESE w Górach Sowich. Po zwiedzeniu pałacu z przewodnikiem (wstęp płatny 20 zł) robimy przerwę śniadaniową przy ognisku. Możemy również delektować się smakiem regionalnego piwa, warzonego w przypałacowym browarze. Następnie przez Suliszów (część miasta Jedlina Zdrój) i obok stacji kolejowej Jedlina Górna idziemy do Wałbrzycha, do dzielnicy Podgórze. O godz. 17.32 odjeżdżamy ze stacji Wałbrzych Główny pociągiem do Jeleniej Góry. Wycieczkę prowadzi Wiktor Gumprecht z Mysłakowic (tel. 500 279 011).

Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.

Opracował Wiktor Gumprecht

Fot. https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Jedlinka-Fokker4.jpg

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.