Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 15 maja 2022 r. na wycieczkę nr 13 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. Wyjazd z Jeleniej Góry pociągiem o godz. 7.30 do Wrocławia, gdzie weźmiemy udział w XIX Złazie Turystów Pieszych Dolnego Śląska, organizowanym przez Wrocławski Klub Piechurów „Perpedes” i Komisję Turystyki Pieszej Oddziału PTTK Wrocław-Fabryczna.

Zbiórka uczestników przed wejściem głównym na Dworzec Główny PKP (od ulicy marszałka Józefa Piłsudskiego) o godz. 9.50. Po powitaniu uczestników Złazu przez organizatorów udamy się na zwiedzanie Wrocławia z przewodnikami miejskimi. Zobaczymy: Park Staromiejski, Operę Wrocławską, Rynek, Uniwersytet Wrocławski (gmach główny), Ossolineum, Halę Targową, Ostrów Tumski. Na zakończenie odbędzie się integracyjne ognisko (można zabrać ze sobą kiełbaski). Uczestnicy Złazu otrzymają potwierdzenie do zdobycia odznaki turystyczno-krajoznawczej „Turysta Miłośnik Wrocławia”, na mecie będzie czynny Referat Weryfikacyjny Odznak Turystyki Pieszej i możliwość wykupienia odznaki. Po odpoczynku przy ognisku przejdziemy na dworzec kolejowy, skąd o godz. 17.40 odjedziemy pociągiem do Jeleniej Góry (przyjazd o godz. 19.34). Wycieczkę prowadzi Jarosław Kapczyński z Kowar (tel. 605084476).

Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.

Opracował Wiktor Gumprecht

Fot. Pixebay

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.