Dzisiejsze wydarzenie zgromadziło licznych gości. Wśród uczestników wydarzenia znaleźli się reprezentanci Senatu i Sejmu RP, administracji samorządowej, instytucji naukowych i kulturalnych, Kombatanci, Sybiracy, funkcjonariusze służb publicznych oraz przedstawiciele mediów.

Tegoroczne Obchody Święta Odzyskania Niepodległości obfitowały w wiele bardzo ważnych wydarzeń. Do najważniejszych z nich z pewnością należało oddanie hołdu ludziom walczącym o Niepodległą Ojczyznę oraz uroczyste złożenie kwiatów pod obeliskiem.

Długo wyczekiwanym i zapowiadanym wydarzeniem było widowisko patriotyczne z rekonstrukcją bitwy z okresu I Wojny Światowej. Uczestnicy biorący udział w uroczystości, mieli okazję m.in. usłyszeć przemówienie Marszałka Piłsudskiego, zobaczyć przemarz Wojsk Polskich czy walki w okopach na zachodnim i wschodnim froncie. W rekonstrukcji udział wzięło 25 aktorów, a same przedstawienie było pełne efektów pirotechnicznych i ogniowych.

1. Powiatowe Obchody Święta Odzyskania Niepodległości zorganizowali: Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze, Urząd Miasta Piechowice, 16. Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej.

W uroczystościach wzięli udział: Orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Piechowicach i asysta honorowa Wojsk Obrony Terytorialnej.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.