Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może dwóm mężczyznom podejrzanym o kradzieże w sklepach. Ich łupem padło mienie o wartości 3800 zł. Jeden z nich kradł markowe alkohole, a przestępstw tych dopuścił się w warunkach, tzw. „recydywy”, a drugi to amator perfum. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 34-letniego jeleniogórzanina, a policjanci ze Szklarskiej Poręby zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego. Obydwaj podejrzani są o kradzieże.

Jak ustalili policjanci, 34-latek 30 i 31 marca br. dopuścił się w jednej z jeleniogórskich drogerii kradzieży markowych perfum. Swoim działaniem mężczyzna spowodował straty w wysokości blisko 1500 zł. Okazało się, że czyny te popełnił w warunkach, tzw. „recydywy”.

Policjanci ze Szklarskiej Poręby ustalili, że 31-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego w Szklarskiej Porębie od 24 kwietnia do 31 maja br. dopuścił się 3 kradzieży sklepowych. Jego łupem padły markowe alkohole o łącznej wartości blisko 2300 zł.

Obydwaj mężczyźni oświadczyli, że skradzione mienie sprzedali przygodnie napotkanym osobom.

Zostali oni zatrzymani po analizie nagrań z kamer monitoringu, które to zostały dołączone do zgłoszeń o popełnionych przez nich przestępstwach.

Teraz za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.