W Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej Oddział Kardiologiczny z początkiem sierpnia oddział rozpoczął realizację nowych, wysokospecjalistycznych zabiegów dla pacjentów z zaburzeniami rytmu serca i migotaniem przedsionków.

W placówce realizowane są wysokospecjalistyczne zabiegi ablacji z użyciem systemu 3D oraz krioablacje.

– Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej dysponuje pełnoprofilowym, nowoczesnym Oddziałem Kardiologicznym. Obecnie rozszerzyliśmy ofertę oddziału o dwa nowe zabiegi: ablacji z użyciem systemu 3D oraz krioablacji, oferującym tym samym specjalistyczne świadczenia kardiologii XXI wieku. Oba te zabiegi służą do leczenia szeroko pojętych zaburzeń rytmu serca, zarówno komorowych, jak i nadkomorowych czy migotania przedsionków – wskazuje lek. med. Nikolaj Lambrinow, Dyrektor Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej.

Zabiegi ablacji zaburzeń rytmu serca z użyciem systemu 3D w chorobach komorowego zaburzenia rytmu serca czy atypowego trzepotania przedsionków oraz krioablacje w migotaniu przedsionków, to ratujące życie operacje o wysokiej skuteczności. Czas pobytu pacjenta w szpitalu jest ograniczony do minimum i wynosi od 3 do 5 dni.

Specjalistyczna pomoc pacjentom kardiologicznym

Oddział Kardiologiczny dysponuje 43 łóżkami i tym samym jest jednym z największych oddziałów leczniczych w WCS Kotliny Jeleniogórskiej. W jego strukturach znajduje się również Pododdział Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego z 10 łóżkami – stanowiskami intensywnego nadzoru do monitorowania parametrów życiowych. Opiekę nad pacjentami pełni wykwalifikowana i profesjonalna kadra medyczna – doświadczeni lekarze specjaliści z zakresu kardiologii oraz chorób wewnętrznych i personel pielęgniarski, w tym ze specjalizacją kardiologiczną.

W ramach świadczeń realizowanych przez Oddział Kardiologiczny WCSKJ jest również możliwość wymiany starych urządzeń elektrostymulujących na nowe. Z kolei ciągłość leczenia dla pacjentów po zabiegach zapewnia przyszpitalna poradnia kariologiczna, gdzie również kontrolowane są kardiostymulatory.

Stały dyżur w nagłych przypadkach i pomoc po zawale serca

Jeleniogórska kardiologia przez siedem dni w tygodniu, całodobowo pełni dyżur w nagłych przypadkach kardiologicznych. Jest to dyżur hemodynamiczny dla pacjentów z ostrym zespołem wieńcowym i zawałem serca. Dzięki temu pacjenci mogą mieć wykonane najpilniejsze zabiegi ratujące zdrowie i życie o każdej porze dnia i nocy – takie jak koronarografia i angioplastyka wieńcowa. Odbywają się one w pracowni hemodynamiki funkcjonującej przy oddziale. W pracowni realizowana jest także pełna diagnostyka i leczenie inwazyjne. Lekarze kardiolodzy z WCSKJ podkreślają, że w przypadku leczenia chorób serca i układu krążenia szczególnie istotna jest ciągłość leczenia oraz późniejsza, odpowiednia rehabilitacja. W tym celu jeleniogórski szpital realizuje program Kompleksowej Opieki nad Pacjentem Po Zawale Serca – w skrócie KOS.

10 komentarzy

 1. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Za chwilę okaże się, że ustawa lex TVN sama się wymyśliła, sama napisała, sama wskoczyła do sejmu, sama przekupiła sprzedawczyków i sama się przegłosowała, bo absolutnie nikt jej nie chciał, a już najmniej PiS.

 2. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Marszałek Sejmu jak Radio Erewań❗️Twierdziła, że „przerwa” była, by zasięgnąć opinii. Nie zasięgnęła opinii „pięciu prawników”. Niczego nie potwierdzili, bo się z nimi nie skontaktowała. Opinie z 2018 roku dotyczą określonej sytuacji, kontekstu i przebiegu obrad.

 3. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Duda zwany prezydentem, zamiast operacji Afganistan ewakuacja , rozpoczął operację Jurata wypoczynek.

  Wypoczynek od odpoczywania.

 4. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Dopóki „socjolodzy” będą ignorować fundamentalne umocowanie suterenatu PiSu i samej tej szajki w „wartościach” i praktykach kościoła kat., ich opinie będą miały wartość wróża Macieja oceniającego zdolności talibów do zajęcia Kabulu.
  Nasz polski kabul już dawno wzięty bez jednego strzału i nie ma najmniejszych widoków na odzyskanie Polski dla cywilizacji bez udziału marines i mossadu czy skrojenia nowej operacji „ośmiorniczki”.

 5. Dobra nowina dla wszystkich mieszkańców Kotliny Jeleniogórskiej. Od czasu przejęcia władzy przez PiS szwankuje mi serce – a lata nieubłaganie lecą. Mam cichą nadzieję ,że tak jak PiS_Bolszewik _Czekista doczekam dni ,gdy będę mógł spokojnie obejrzeć TVP, TVP Info a z telewizorni znikną kłamliwe gęby : Morawieckiego, Terlackiego, Kaczyńskiego i Ziobry. Liczę ,że przy okazji znikną też z ekranów TV obłudne twarze posłanek z naszego okręgu; Elżbiety Witek oraz Marzeny Machałek.

  • PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

   Nie zapomnij o Mrozie i jego kompetencjach wykładania towaru na nocnej zmianie w niemieckim Kauflandzie.

 6. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Katarzyna Szumniak

  Konferencja prasowa moradzieckiego.
  Pomijam już zwyczajne u niego, prostackie kłamstwa dla ciemnej gawiedzi, pomijam złośliwe judzenie na Tuska, ale na pytanie o grupę uchodźców, koczującą pod karabinami białoruskich pograniczników na Podlasiu, premier „silnego, suwerennego państwa, powstałego z kolan” odpowiada, że silne, suwerenne państwo powstałe z kolan nie będzie wpuszczać do siebie byle kogo, w związku z czym on, premier, skierował na granicę oddziały wojska, aby wspomogły służby graniczne w pogonieniu intruzów.
  Tam, na gołej ziemi, od tygodnia koczuje grupa PIĘĆDZIESIĘCIU osób, w tym kobiety i małe dzieci! Dobrzy ludzie z okolicznych wsi chyłkiem podrzucają im chleb i kartofle, żeby z głodu nie pomarli. Bo oficjalne służby państwa polskiego – silnego, suwerennego i powstałego z kolan, oczywiście! mają ich tylko trzymać na muszce i nie pozwolić przekroczyć granicy! Zdechną z głodu i zimna? No trudno, mieli pecha! My, dumny, suwerenny, CHRZEŚCIJAŃSKI naród nie pozwolimy, aby PIĘĆDZIESIĄTKA ściganych wojną i nędzą ludzi wniosła tu swoje pasożyty i muzułmańskie, niedajboże! miazmaty!!!
  Co za bezmiar skurwienia tej skarłowaciałej moralnie władzy!!! Co za gnoje o nacjonalistyczno-faszystowskiej „moralności”!!! Jaki niewyobrażalny brak jakiejkolwiek empatii, elementarnych odruchów humanitarnych!!!
  Z głębi serca i trzewi, z pełną świadomością – nienawidzę tej hołoty!!!

  za KOD Jelenia Góra

 7. PO jak podwyżki. Odpowiedź

  Twoje niedoczekanie ty zindoktrynowany przez Szwabsko-Germańską kłamliwą Telewizję TVN. Wasze niedoczekanie wy konfidenci . POLSKA BEDZIE WIELKA BOGATA I NIEPODLEGŁA . I te wasze pełne sowiecko-mongolskiego jadu ujadanie nic nie zmieni.

 8. PO jak podwyżki. Odpowiedź

  A wasz wielki ZŁODZIEJ niejaki Donald Tusk będzie siedział. SMOLEŃSK I Amber-Gold idą po niego i nasze 180 miliardów ci nam ukradł ten złodziej. PIERDEL idzie szybkimi krokami . Sławomir Nowak nadaje jak z nut GRAŚ i reszta złodziejskiej mafii do pierdla

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.