Choć podziemne złoża gorących wód obejmują ok. 75 procent terytorium Polski, a na jej powierzchni doliczyć się można ponad 20 różnych kompleksów termalnych, tylko część z nich wywołuje emocje gorętsze niż temperatura wody wydobywanej z głębokości ponad 2 tys. m w Białce i Bukowinie Tatrzańskiej  (nawet 85-87°C!). Portal Travelist.pl zapytał turystów i gestorów branży turystycznej jak oceniają tego rodzaju obiekty.

Na postawie tysięcy odpowiedzi i przesłanych opinii stworzono „najgorętszy” ranking tego sezonu.

Zwycięzcą zostały Termy Bania, a Termy Cieplickie znalazły się na ósmym miejscu:

10. Baseny mineralne, Solec-Zdrój 

9. Aquapark Zakopane

8. Termy Cieplickie, Jelenia Góra

7. Termy Szaflary 

6. Termy Maltańskie 

5. Termy Gorący Potok  

4. Termy Uniejów

3. Termy Bukovina

2. Chochołowskie Termy 

1. Terma Bania

O jeleniogórskich termach bardzo przychylne opinie można przeczytać na portalu:

„W Cieplicach naprawdę jest ciepło. Tutejsze gorące źródła – słynne w całej Europie ze względu na najwyższą na kontynencie zawartość krzemionki – osiągają temperaturę nawet 87°C. Na szczęście w nowoczesnych Termach Cieplickich wydobywana z głębokości 1800 m woda jest odpowiednio schłodzona i przefiltrowana, by kąpiel była przyjemnością, a nie wyzwaniem dla śmiałków. Na spragnionych zdrowego relaksu czekają 2 baseny termalne pod dachem (norweski wyposażony w w masażery, gejzery i leżankę wodną oraz zdrojowy z tryskaczami wodnymi) i 1 zewnętrzny (całoroczny), a ofertę uzupełniają basen rekreacyjny z torami pływackimi, 2 brodziki dla dzieci, duży basen zewnętrzny z mnóstwem atrakcji, kompleks zjeżdżalni oraz centrum SPA. O widokach na Karkonosze nawet nie wspominamy…”

Zdjęcie: Termy Cieplickie

1 Komentarz

  1. Janusz z bloku Odpowiedź

    Co za kłamstwo. Przecież w basenach tych Term jest woda z kranu, ze zbiornika „Sosnówka”. Wody termalnej jest 10 % wyłącznie w jednym z mniejszych baseników. Dlaczego okłamujecie ludzi??

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.