– Wielkie brawa dla Straży Parku, która usunęła lód i śnieg z górnej części podejścia poniżej Domu Śląskiego. Otrzymaliśmy pozytywną opinię od GOPR Karkonosze zatem szlak jest do Waszej dyspozycji – napisali na FB KPN pracownicy parku.

Apelują jednak o nie wchodzenie na płaty śniegu, które zalegają wzdłuż szlaku. Poza szlakiem ciągle jest niebezpiecznie i istnieje ryzyko poślizgnięcia się i upadku z wysokości.

Od soboty 23 maja, będzie również otwarty Wodospad Kamieńczyka. Zostaną wprowadzone zasady jego zwiedzania mające na celu minimalizowanie ryzyka zakażenia COVID-19 takie jak: ograniczenie liczby osób przebywających w jednym czasie na platformach widokowych do 15 osób, wprowadzenie wymogu dezynfekcji rąk przed zakupem biletu, przed wejściem na schody prowadzące do wodospadu oraz po zakończeniu zwiedzania.

Płyn do dezynfekcji będzie zapewniony na miejscu. Będzie też obowiązywał nakaz zasłonięcia ust i nosa za pomocą maseczki lub bufki itp.

Osoby, które nie będą mogły spełnić tego warunku nie będą mogły wejść na teren wodospadu Kamieńczyka. Kaski będą oczywiście dezynfekowane – tak jak to miało miejsce wcześniej. – Mamy nadzieję, że zasady te spotkają się ze zrozumieniem turystów – pisze KPN.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.