Policjanci z kamiennogórskiej komendy podczas monitoringu związanego z procedurą „Niebieskiej Karty” zatrzymywali agresywnego i nietrzeźwego sprawcę przemocy domowej, jednak pobyt w policyjnym areszcie nie zmienił jego postępowania. Mężczyzna dodatkowo zaczął grozić swojej żonie aby zmieniła zeznania na jego korzyść. Dzięki pracy funkcjonariuszy policji, na trzy miesiące do aresztu trafi 50-latek z Kamiennej Góry, który znęcał się nad swoją 8-letnią pasierbicą i 33-letnią żoną. Nie ma przyzwolenia na przemoc domową! Słyszysz? Widzisz? Reaguj!

Każdy z nas powinien reagować na przejawy przemocy domowej i wzywać odpowiednie służby, kiedy podejrzewa, że za ścianą może dziać się coś złego. Ci najmłodsi nie mają szans w starciu z dorosłym, nie wiedzą jak się bronić i to nierzadko w osobach postronnych jest dla nich szansa otrzymania pomocy.

W przypadku podejrzenia przemocy domowej odpowiednie instytucje wszczynają procedurę tzw. „Niebieskiej karty”. Rodzina objęta tymi działaniami ma szansę na zintegrowaną pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa, wsparcia psychologicznego socjalnego czy monitoringu sytuacji. Pamiętaj, że procedura nie wymaga zgody osoby dotkniętej przemocą!

Właśnie monitoring z powodu procedury „Niebieskiej Karty” przyczynił się do zakończenia koszmaru dziewczynki i jej matki. Policjanci z Kamiennej Góry kilkukrotnie zatrzymywali 50-latka, który zazwyczaj pod wpływem alkoholu wszczynał awantury w domu. Niestety swoją agresję przelewał na 8-letnią pasierbicę, a także swoją żonę. Pobyt w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych nie zmienił jego postępowania, a dodatkowo groził kobiecie, która postanowiła walczyć o życie swoje i córek, żeby zmieniła zeznania.

Funkcjonariusze policji 4 stycznia 2023 roku po raz kolejny zatrzymali sprawcę tej przemocy. Zebrany przez mundurowych materiał dowodowy spowodował, że Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej i zastosował wobec 50-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo, którego się dopuścił mężczyzna może trafić za kratki nawet na 8 lat.

Nie ma przyzwolenia na przemoc domową! Słyszysz? Widzisz? Reaguj!
Jeżeli doświadczasz przemocy – nie bój się prosić o pomoc!

112 – numer alarmowy
116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
800 120 002 – „Niebieska Linia” Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy domowej

2 komentarze

  1. Ratujmy dzieci Odpowiedź

    Moja reakcja na nic się zdała, wszak toksyczna, bezczelna narcystka wyprowadziła wszystkich manipulacją w pole. Aż dziw, że ofiara jej wyniszczających działań, nie jest poddana obserwacji…, wnikliwej, jak zajmuje się dziećmi, to farsa, odwalić robotę, nie ważąc na stek kłamstw a zatem i przyzwolenie na dalsze sianie zła Agresje psychiczna wobec własnych pociech ich izolację z przyzwoleniem na wzorce urągające podstawą wychowania społecznie przydatnego człowieka Na nic się zdały próby przeciwdziałania, ….

  2. Ratujmy dzieci Odpowiedź

    Oczywiście oprawcę- babę manipulantkę kontrolować, jak wychowuje dzieci, które to teraz są jej ofiarą, a ze kochają niekochane to winno nie dziwić, taka niestety prawidłowość ….są wyłącznie źrodłem płynącej kasy…

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.