Z dowozu do punktów szczepień mogą skorzystać, zgodnie z decyzją Wojewody Dolnośląskiego z dnia 14 stycznia 2021r., osoby niepełnosprawne, posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N, lub posiadające I grupę inwalidzką z w/w schorzeniami.

 

Usługa transportu obejmie również osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego względem miejsca zamieszkania punktu szczepień.

Jak skorzystać z pomocy? Zgłaszający się powinni mieć już ustalony termin szczepienia (powinny otrzymać sms potwierdzający). Rejestracji na szczepienia można dokonać za pośrednictwem infolinii 989, online na pacjent.gov.pl lub bezpośrednio w punkcie szczepień.
Mając ustalony termin, należy umówić się na transport (obejmuje on dowóz z domu do punktu szczepień i z powrotem). Punkt zgłoszeń potrzeb transportowych dla mieszkańców Jeleniej Góry funkcjonuje pod numerem telefonu 075 75 46 175, czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00.

 

Lista placówek, gdzie można zaszczepić się przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, znajduje się na naszym portalu. Link: https://www.jeleniagora.pl/news/lista-placowek-gdzie-zaszczepia-przeciw-…

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.