– Mam dużo optymizmu i pasji, chcę rozruszać trochę naszą uczelnię. Mam plan, aby nawiązać żywszą współpracę ze światem biznesu, będziemy bardziej widoczni w środowisku społeczno-gospodarczym regionu, aktywniejsi w kontaktach z samorządami. Zamierzam też doprowadzić do zwiększenia ilości studentów z zagranicy na naszej uczelni – zapowiada dr Palczewska. Te zapowiedzi nowa rektor chce zawrzeć w nowej strategii jaką przygotowuje dla KPSW, a która będzie gotowa w chwili objęcia przez nią funkcji rektora we wrześniu. – Strategia będzie oparta na badaniach. Chcę, aby uczelnia funkcjonowała w środowisku społecznym w sposób jak najbardziej optymalny – mówi dr Wioletta Palczewska. Elementem tego funkcjonowania będzie także dopasowywanie kierunków kształcenia do potrzeb rynku. W tej mierze można się spodziewać większej oferty studiów podyplomowych, kursów i rozmaitych warsztatów. – Naszym celem jest taka sytuacja, kiedy to praca szuka naszych absolwentów, a nie odwrotnie – mówi rektor elekt. Dr Palczewska chciałaby też zacieśnienia relacji z absolwentami uczelni oraz wprowadzenia innowacyjnego systemu nauczania, prowadzenia zajęć z elementami nowatorskiej pracy tutoringu, opartej na relacji „mistrz-uczeń”

 

Dr n. med. Wioletta Palczewska jest absolwentką studiów pielęgniarskich na Akademii Medycznej (obecnie Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich) we Wrocławiu. Tam też w obroniła doktorat („Analiza czynników ryzyka miażdżycy wśród studentów uczelni medycznych”). W latach 1991–2000 pracowała jako nauczyciel w Zespole Szkół Medycznych w Jeleniej Górze. Później związała się z Karkonoską Państwową Szkołą Wyższą. Najpierw była wykładowcą, od 2007 do 2015 roku – pełniła funkcję prodziekana, a następnie została dziekanem Wydziału Nauk Medycznych i Technicznych.

 

Dotychczasowy rektor, prof. Marian Ursel pozostanie na jeleniogórskiej uczelni. Będzie prowadził wykłady, zajęcia ze studentami.  

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.