Półtora miesiąca potrwa, powodujący duże utrudnienia, remont odcinka drogi wojewódzkiej 358 Szklarska Poręba – Świeradów-Zdrój. Przejazd między kurortami możliwy będzie tylko objazdem. Droga będzie zamknięta od 7 czerwca do 23 lipca.

Remontowany będzie kilometrowy odcinek jeszcze w granicach Szklarskiej Poręby od skrzyżowania ulicy Armii Krajowej z ulicą Górną do Zakrętu Śmierci. Przejazd będzie zamknięty dla wszystkich pojazdów z wyjątkiem dojazdu do posesji.

– Mimo niedogodności dla mieszkańców i turystów, jakie spowoduje całkowite wyłączenie z ruchu szosy, jest ono konieczne z uwagi na technologię zastosowaną do remontu. Nie da się tego przeprowadzić w systemie połówkowym z mijankami – tłumaczy urząd miasta Szklarska Poręba.

Wykonawca na tym odcinku sfrezuje starą nawierzchnię i wykona nowe pokrycie bardzo trwałą mieszanką mineralno-cementowo-emulsyjną, która tężeć przez jakiś czas, aby całkowicie odparowała woda i aby nawierzchnia osiągnęła odpowiednią wytrzymałość.

DSDiK, która administruje droga wyznaczyła objazd przez Jelenią Górę – Pasiecznik – Mirsk. To prawie 40 km dalej i blisko 40 minut dłużej. Alternatywą jest krótszy objazd przez Piechowice – Chromiec – Proszową, choć raczej nie należy go polecać kierowcom innych aut niż osobowe.

Oczywiście każdy remont drogi znajdującej się w złym stanie technicznym jest potrzebny, szkoda jednak, że w tym akurat przypadku nie rozpoczęto go miesiąc wcześniej. Utrudnienia z objazdami mogłyby się wtedy skończyć przed samymi wakacjami, czyli przed okresem, gdy ruch jest tam największy.

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.