Mocno obciążona ruchem droga wojewódzka nr 297 zostanie kompleksowo wyremontowana na odcinku z Lwówka Śląskiego do Pasiecznika. Remont ma potrwać cztery lata.

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei ogłosiła przetarg na przebudowę lwówecko-lubomierskiego odcinka drogi 297 biegnacej z Nowej Soli prz4ez Kożuchów, Szprotawę i Bolesławiec do Pasiecznika, a dalej droga krajową do Jeleniej Góry. To bardzo ważna dla regionu inwestycja, bo szlak jest w kiepskim stanie, a do tego przez jego przebieg ulicami wielu miejscowości jest wymagający dla kierowców. Po przebudowie to się zmieni, bo ma mieć ona kompleksowy charakter z budową pasów awaryjnych i mijanek.

Zakres prac obejmuje korektę osi jezdni, przebudowę nawierzchni do standardu umożliwiającego przejazd pojazdów o nacisku na oś do 115 kN, przebudowę i budowę chodników, budowę ciągów pieszo-rowerowych i dróg rowerowych, przebudowę zjazdów do posesji oraz innych dróg, przebudowę skrzyżowań (w tym z drogą wojewódzką nr 364 w Lwówku Śląskim), budowę zatok autobusowych oraz budowę i przebudowę oświetlenia drogowego i odwodnienia. Efektem inwestycji będzie uzyskanie standardu właściwego drodze klasy Z. Podstawowa szerokość pasów ruchu wyniesie 3 metry, zaś szerokość opaski w zależności od dostępności terenu zawrze się w przedziale 0,1-0,5 metra. Na wzniesieniach przewidziano budowę dodatkowych pasów ruchu dla pojazdów powolnych.

Remont drogi ma potrwać 4 lata od momentu podpisania kontraktu (jest tu zawarty czas na opracowanie projektu i zdobycie pozwoleń, bo modernizacja odbywać się będzie w formule „zaprojektuj i wybuduj”) . Potencjalni wykonawcy mogą zgłaszać oferty do 19 października

2 komentarze

  1. Bardzo ważną inwestycją byłoby, gdyby powstała zupełnie nowa droga od Jeleniej Góry w kierunku na Bolesławiec i do A4 … Naprawiona droga przez wioski, nadal będzie drogą przez wioski …

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.