Ceny biletów na niektórych trasach wzrosną o 1 lub 2 zł. Zmiany dotyczą głównie ofert na bilety odcinkowe, szczególnie objętych ofertą Dobrego Biletu. W naszym regionie dotyczą połączeń:

Wałbrzych – Kamienna Góra – 6,00 zł

Wałbrzych – Lubawka – 6,00 zł

elenia Góra – Kamienna Góra – 8,00 zł

Jelenia Góra – Lubawka – 8,00 zł

Jelenia Góra – Wałbrzych – 14,00 zł

Jelenia Góra – Szklarska Poręba – 7,00 zł

Piechowice – Szklarska Poręba – 5,00 zł

Bez zmian pozostaje taryfa podstawowa oraz taryfa RAZEM. Oznacza to, że nie zmienią się np. ceny biletów okresowych. – Oferty i promocje podlegają okresowej ocenie, w szczególności ich skuteczność i dopasowanie do ruchu pasażerskiego. Bez zmian pozostaje taryfa podstawowa i taryfa RAZEM, a to na takich biletach jeździ blisko 90 procent naszych pasażerów – wyjaśnia Przemysław Dorski z Biura Prasowego KD.

Weekend z KD

Do obowiązującej taryfy podstawowej dostosowano także bilet „Weekend z KD”. Od 14 marca będzie go można nabyć w cenie 49 zł i tak jak dotychczas, korzystać z nieograniczonej liczby przejazdów od wieczora poprzedzającego dzień wolny do rana pierwszego dnia roboczego.

Korekta kolejowego rozkładu jazdy.

Zmiany obejmą również połączenia Kolei Dolnośląskich. Na tory wyjedzie 18 nowych pociągów, w tym na popularnych, turystycznych trasach do Trutnova i Adrspachu.

W nowym rozkładzie jazdy, który będzie obowiązywał od 14 marca utrzymana została dotychczasowa siatka połączeń. Pojawi się kilkanaście nowych pociągów, m.in. do Kątów Wrocławskich (dwie pary), Malczyc (jedna para) i czeskich miejscowości, a wybrane pociągi kończące do tej pory swoje trasy w Dusznikach Zdroju zostaną wydłużone do Kudowy Zdroju. – Korekta rozkładu jest związana przede wszystkim z uruchomieniem połączeń sezonowych, ale też zmianami, które wymuszają na nas zaplanowane na najbliższy kwartał prace remontowe na wybranych odcinkach – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Jednocześnie cały czas monitorujemy rozwój sytuacji epidemicznej, a co za tym idzie – będziemy też przyglądać się jak w praktyce wygląda frekwencja i realizowanie połączeń w regionie względem możliwych zmian ograniczeń, które nadal obowiązują w Polsce – dodał.

Wracają połączenia sezonowe

Do rozkładu jazdy wracają cieszące się ogromną popularnością sezonowe połączenia do Czech.

Od 24 kwietnia pasażerowie będą mogli wyruszyć w podróż do Skalnego Miasta w Adrspachu oraz do Trutnova.

W weekendy i święta podróżni będą mieli do dyspozycji 2 pary pociągów w relacji Wrocław – Adrspach oraz kursujące codziennie 3 pary na pociągów na odcinku Trutnov – Sędzisław, z którymi zapewniono również skomunikowanie z Wrocławiem i Jelenią Górą.

Wrocław Gł. 7:37 – Adrspach 10:12;

Wrocław Gł. 15:40 – Adrspach 18:12;

Adrspach 10:45 – Wrocław Gł. 13:21;

Adrspach – 18:45 Wrocław Gł. 21:11;

Sędzisław 7:00 – Trutnov hl.n. 8:00;

Sędzisław 12:01 – Trutnov hl.n. 13:00;

Sędzisław 17:12 – Trutnov hl.n. 18:12;

Trutnov hl.n. 8:54 – Sędzisław 9:51;

Trutnov hl.n. 13:29 – Sędzisław 14:28;

Trutnov hl.n. 18:54 – Sędzisław 19:53.

Modernizacje linii kolejowych

W związku z zaplanowanymi przez zarządców infrastruktury pracami remontowymi i modernizacyjnymi na wybranych odcinkach czasowo pojawi się komunikacja zastępcza.

Autobusy za pociąg wyjadą na drogi na kilku trasach: Trzebnica – Wrocław Pawłowice w dniach 20 – 21 marca br.; Oleśnica – Oleśnica Rataje w dniach 10 – 19 kwietnia br.; Gorlitz – Zgorzelec – Lubań Śl. – Gryfów Śl. w dniach 4 – 10 czerwca br.; Kłodzko – Nowa Ruda/Wałbrzych Miasto w dniach 18 – 24 marca br.; Kłodzko – Międzylesie – Lichkov w dniach 15 – 30 kwietnia br.; Strzegom/Jawor – Legnica w dniach 20 maja – 2 czerwca br.

Zniesiono ofertę od/do stacji: Janowice Wielki, Trzcińsko, Wojanów, Polanica Zdrój i Stary Wielisław.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.