Aż 49 ofert wpłynęło na ogłoszony przez jeleniogórski magistrat konkurs architektoniczny, w którym przedstawiona ma zostać koncepcja zagospodarowania byłego targowiska „Flora”. Nie wszystkie zgłoszenia zostały uwzględnione, więc zaproszenia do udziału otrzyma 33 oferentów.

O zainteresowaniu konkursem informuje prezydent Jerzy Łużniak:

– Komisja przetargowa zweryfikowała oferty dotyczące konkursu architektonicznego na zagospodarowanie byłego targowiska „Flora”. Łącznie zostało złożonych 49 wniosków o dopuszczenie do udziału w Konkursie. Odrzuconych zostało 16 wniosków: 3 wnioski były złożone po terminie,; 5 wniosków było niepodpisanych; w 8 wnioskach uczestnicy nie uzupełnili braków formalnych. 33 uczestników konkursu spełniło warunki udziału określone w regulaminie i zostało zaproszonych do złożenia prac konkursowych. Termin składania prac konkursowych upływa 7 lutego 2023 r. o godz. 11.00. Termin zawiadomienia Uczestników Konkursu o wynikach i otrzymanych ocenach – do 28 lutego 2023 r. – przekazuje prezydent.

Celem konkursu jest uzyskanie koncepcji architektonicznej, najlepszej pod względem programowo-przestrzennym, społecznym, środowiskowym i ekonomicznym, optymalnie wykorzystującej potencjał i uwarunkowania obszaru opracowania oraz spełniającej zarówno oczekiwania lokalnej społeczności, jak i wpisującej się we współczesne trendy projektowania przestrzeni miejskiej. Teren dawnego targowiska ma stać się nowym miejscem spotkań mieszkańców oraz sprzyjać rozwojowi funkcji centrotwórczych w tym obszarze. Zgodnie z wcześniejsza zapowiedzią prezydenta projektanci powinni wziąć pod uwagę oczekiwania zgłoszone przez mieszkańców miasta.

Najlepsze projekty mogą liczyć na nagrody: I nagroda – 35 tys. zł oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na wykonanie usługi na podstawie pracy konkursowej; II nagroda – 10 tys. zł; III nagroda – 5 tys. zł.

Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę w wysokości 272 tys. zł.

Fot. UM JG  

8 komentarzy

 1. PO jak podwyżki. i zdrada narodowa. Odpowiedź

  Ewidentna zasłona dymna . Ostatnie sondaże i działania odpowiednich służb spowodowały– WIELKI STRACH– w szeregach PO-PSL-SLD- Strach zagląda w oczy. Boją się odpowiedzialności. Napsocili przez 25 lat sporo, praktycznie ZAMORDOWALI MIASTO..

 2. PO jak podwyżki. i zdrada narodowa. Odpowiedź

  Mordercy i sprzedawczyki z Po i tak pewnie sprzedadzą ten plac i nie będę miał gdzie pić wódki z kolegami.

 3. PO jak podwyżki. i zdrada narodowa. Odpowiedź

  Widać, że agentura sowiecka nawet na tym portalu działa i stara się podszywać pod Polskich internautów . Ten drugi wpis o,, MORDERCACH i sprzedawczykach ” to jestem o tym przekonany pochodzi z trolowni MOSKIEWSKIEJ i czuć on niego Sowiecką Onucą. Widać, że strasznie boicie się prawdy. Prawdy o tym kim naprawdę jesteście . PO-PSL-SLD-KGB-TVN–zdrajcy i sprzedawczyki Moskiewsko Berlińskie.

 4. PO jak podwyżki. i zdrada narodowa. Odpowiedź

  Do tego ruska — Ty ruski tobie bimber to dziury w tym łbie powypalał widać. Ty ruski powiedz mi czy wy dalej śpicie z onucami dziadka co to strzelał nam POLAKOM w tył głowy .

 5. PO jak podwyżki. i zdrada narodowa. Odpowiedź

  Do tego ruska co to się podpisał niby to JA pod moim pierwszym wpisem . Ja nazywam i to często od MORDERCÓW waszego ,, męża stanu” niejakiego Generała Wojciecha Jaruzelskiego tę sowiecką szmatę co to kazała strzelać do NAS NARODU POLSKIEGO i co to z jego rozkazy pomordowano górników z Kopalni Wujek , Księdza Popiełuszkę i wielu innych Polskich Bohaterów. Tą sowiecką szmatę mordercę i złodzieja WY CZERWOŃCE chowaliście na NASZEJ polskiej ziemi przy salwach armatnich Teraz jest jeszcze jedna sowiecka szmata i MORDERCA niewinnych dzieci kobiet i starców niejaka szmata Władimir Putin co tak namiętnie z nim się obściskiwaliście klepał was po plecach wy sowiecko-niemieckie popychadła Zdrajcy .

  • do typa wyżej Odpowiedź

   Tak tak ruskie się na ciebie zawzięli. Piłeś nie pisz cymbale. Smarujesz swoje pijackie wywody na wszystkich portach a potem nie wiesz co napisałeś. Proponuję wizytę w Monarze , tam specjaliści ci pomogą.

 6. Lekarz psychiatra dla tego zalanego żółcią nienawiści sympatyka kato-prawicy pilnie poszukiwany! Redakcja NJ 24 powinna wpisy od ludzi chorych z nienawiści, wyrzucać z portalu!

 7. Do PO jak.... Odpowiedź

  Gościu nie napinaj się tak bo ci żyłka pęknie, prawda jest taka , że pislamiści w jeleniej nigdy nie wygrają, po prostu nikt tu nie chce powrotu do zaściankowości, braku demokracji, toleracnji czy cetralnego sterowania, kto miałby niby przejąć władze w Jelonce? Ten stary łysy kawaler co zapraszał na pietrzaka? no bez jaj….
  Łużniak może nie jest ideałem ale póki co lepszego nie ma….

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.