Miłośnicy łagodnych i nieco mocniejszych rytmów mogą już przygotowywać śpiwory, karimaty i krzesełka. 15 lipca na polanie w Borowicach rozpocznie się Festiwal „Gitarą i … borowickie spotkania z poezją śpiewaną”. Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, znowu będzie można posłuchać muzyków w pięknych, plenerowych okolicznościach. Wystąpią między innymi Organek, Renata Przemyk, Limboski oraz Stanisława Celińska.

Borowickie granie ma wierną publiczność, która uwielbia atmosferę tego miejsca. Słuchanie muzyki na polanie, wśród zieleni , z widokiem na góry dostarcza niesamowitych przeżyć. Nie wolno zapomnieć o ciepłym ubraniu, karimacie, śpiworach czy kocach lub krzesełkach do siedzenia oraz dobrych butach, bo wieczory w górach bywają chłodne. A koncerty przeciągają się do bardzo późnych godzin. Często bowiem publiczność śpiewa razem z wykonawcami,a ci chętnie bisują. Na tym polega magia borowickiego grania.

Koncerty są za darmo. Na miejscu będą stoiska z jedzeniem i piciem. Samochody najlepiej zostawić przy drodze, bo parkingi przy polanie szybko się zapełniają.

W tym roku usłyszymy:

Piątek 15 lipca, start o godz. 19.00

W tym Sęk

PLATEAU

Renata Przemyk z zespołem

Sobota 16 lipca, start o godz. 17.30

DGZZ (Daniel Gałązka z Zespołem)

Limboski

Stanisława Celińska z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko

Ørganek

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.