Policja jeleniogórska otrzymała kolejne dwa nowe radiowozy. Są to nowoczesne pojazdy marki Toyota Corolla z napędem hybrydowym. Radiowozy zostały zakupione dzięki wspólnemu projektowi, którego partnerami są Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

Są to kolejne radiowozy, które w tym roku trafiły do garnizonu policji jeleniogórskiej, pojazdy marki Toyota Corolla w wersji oznakowanej i nieoznakowanej. Zakupione samochody będą dużym wsparciem technicznym w służbie funkcjonariuszy, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów. Zwiększą one jednocześnie bezpieczeństwo mundurowych podczas podejmowania różnego rodzaju interwencji, a także poprawią komfort ich pracy.

Hybrydowe radiowozy marki Toyota Corolla, zostały zakupione dzięki wspólnemu projektowi, którego partnerami są Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu. Umowę o dofinansowanie zadania pod nazwą „Zakup pojazdów elektrycznych dla garnizonu dolnośląskiego” podpisano w lutym 2021 roku, a następnie wdrożono niezbędne procedury do realizacji tego przedsięwzięcia.

Nowe auta znacząco różnią się od wykorzystywanych dotychczas przez funkcjonariuszy, szczególnie w aspekcie emisji spalin do atmosfery, co ma bezpośredni wpływ na poziom czystości powietrza. Wszystko za sprawą wyposażenia w napęd hybrydowy o mocy 152 KM, ale ciekawych rozwiązań w zakupionych pojazdach jest więcej. Samochody posiadają najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa ułatwiający pracę w nocy, a także czujniki i kamerę cofania oraz automatyczną klimatyzację.

Przekazane samochody skonfigurowano zarówno w wersji oznakowanej, jak i nieoznakowanej. Pojazd oznakowany użytkowany będzie przez policjantów jeleniogórskiej drogówki, a nieoznakowany przez policjantów KMP w Jeleniej Górze. Otrzymane samochody są niewątpliwie ważnym elementem mającym wpływ na funkcjonowanie jeleniogórskiej Policji, będąc kolejnym wzmocnieniem technicznym dla funkcjonariuszy w ich codziennej służbie.

2 komentarze

  1. Hybrydy im się na pewno sprawdzą do patrolowania ulic. Oszczędne i nisko emisyjne, także spoko.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.