„Białoruś reprezentuje pracownik KGB Jurij Woskriesienskij zajmujący się na co dzień „pracą” z więźniami politycznymi i zmuszaniem ich do przyznania się do winy. Woskriesienskij napisał przed chwilą, że „polscy politycy są zmęczeni konfrontacją i chcą odbudowywać mosty” (z reżimem Łukaszenki) – taka wiadomość napłynęła do redakcji, jak również pojawiła się w internecie.

Szybko udało się nam zweryfikować tę informacje. Jurij Woskriesienskij uczestniczy w karpaczańskim Forum Ekonomicznym natomiast nie jest uznawany jako oficjalny reprezentant Białorusi.

„Pan Woskriesienskij jest przypadkowym gościem forum, jest to dla nas bardzo nieprzyjemna niespodzianka” – usłyszeliśmy od organizatorów forum, którzy jednocześnie odcinają się od stwierdzeń pracownika białoruskiego KGB, jakoby Polska chciała „odbudowywać mosty” z reżimem Łukaszenki.

Sam Woskriesienskij tłumaczył, że jest członkiem delegacji stowarzyszenia Okrągły Stół Sił Demokratycznych, który powołano w listopadzie ubiegłego roku. Celem tej organizacji miało być „zaangażowanie opozycji w legalny dialog polityczny”, a stowarzyszenie ma przygotować projekt zmian w konstytucji Białorusi po myśli Łukaszenki. Woskriesienskij w przeszłości był także członkiem sztabu wyborczego niedoszłego opozycyjnego rywala Łukaszenki Wiktara Babaryki. Przeszedł jednak na stronę białoruskiego dyktatora.

Sytuacja jest bardzo niezręczna, gdyż gościem Forum Gospodarczego ma być także Swiatłana Cichanouska, która wedle niezależnych źródeł wygrała ostatnie wybory prezydenckie na Białorusi.

Pojawienie się „prawej ręki Łukaszenki” na forum w Karpaczu wywołało gorąca dyskusję na Twitterze.

Krzysztof Brejza napisał: „Stan wyjątkowy na granicy z Białorusią, zasieki, wojna hybrydowa, a PiSowcy na forum ekonomiczne wpuszczają agenta KGB.”

Poseł KO Michał Szczerba tak skomentował ten skandal: „Etatowy funkcjonariusz białoruskiego KGB na imprezie z Karczewskim i połową rządu. To plunięcie w twarz siedmiuset więźniom politycznym! Rodzinom zamordowanych i tysiącom prześladowanym przez reżim. Propagandowe siłowanie się na granicy i ciepłe zaproszenie dla służb Łukaszenki”.

Roman Giertych nie szczędził złośliwości : „Dziwicie się dlaczego PiS z szacunkiem i podziwem wita przedstawicieli KGB, którzy wsadzają opozycję białoruską do wiezień? Bo oni też tak by chcieli, ale nie mogą”

Fot.: Telegram

16 komentarzy

 1. Taki osobnik powinien mieć zakaz wjazdu do Polski. Po co ten p a l a n t tu w ogóle przyjechał. Ciekawe czy nasze służby wiedzą o jego obecności i czy mamy jeszcze jakieś służby ? 🙂

 2. Panie Buda.. szorujemy po dnie telegrama P. Budowa…. Teść wypowiedział się o NJ w wersji gazetowej „nadaje się dobrze do wypychania buta po mokrym” szkoda”. czekam dnia kiedy skończycie drukować i zaśmiecać…

  • Ty, koleś, masz problemy z wysławianiem się, pewnie myślenie to nie jest twoje ulubione zajęcie? Pozdrów teścia, jak tylko tylko wyjdzie z twojej wanny.

 3. Niemcy to hitlerowcy, w Korei Pn. nie istnieją prawa człowieka, blokiem wschodnim rządzi KGB. U nas rządzą mafie szkolone przez wojskowe służby informacyjne, tu ukłon do Macierewicza i agenci obcych wywiadów. Największym naszym okupantem jest Watykan. Co z tego, że Białorusin jest z KGB ?

 4. PiS.Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Ruski ład z białoruskim KGB w tle. Coraz więcej ostatnich wydarzeń wygląda na propagandowe ustawki. Być może kolejne mieli ustalać w Karpaczu. Obecność gości nieprzypadkowa. Czujność białoruskich działaczy opozycyjnych rozjeb@ła scenariusz potajemnych układów KGB-owca Jurija Woskrieisielnyj – delegata ciepłego Łukaszenki z kaczyńskimi.
  **UJ strzelił karkonoskie układy kolejnej prowokacji Lukaszenki i kaczyńskich. Jedźcie do Gołębiewskiego i zobaczcie jaką ochronę ma KGB-owiec. Wypchane marynarki. I tylko Pani Cichanouskiej mi żal. Ona już wie w co grają kaczyńscy wraz z ciepłym Luką. Jo.b ich sowjetska mat’.

 5. PiS.Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Krzyworyjec dwukrotnie certyfikowany przez Wolne Sądy patologiczny oszust i kłamca mówi prawdę :

  „Diengów niet i nje budjet”
  Maile towarzysza Miszy Dworczyka.

  Tą zarazę małego kulawego hitlera kałczyńskiego trzeba zagłodzić.

 6. PiS.Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Wrzesień sponsoruje literka „P” jak Podwyżka!

  Rząd krzyworyjca MoraSowjetskiego planuje gigantyczne podwyżki cen energii dla gospodarstw domowych.

  Nawet do 40%!

  Uderzą po kieszeni wszystkich. Poziom skrajnego ubóstwa największy od 2016! Podwyżki najbardziej dotkną jednoosobowe gospodarstwa domowe emerytów!

 7. „Bo oni też tak by chcieli, ale nie mogą” – a jak myślicie, dlaczego Kaczyński swego czasu tak zachwycał się Budapesztem i Ankarą, akurat po tym, jak nacjonalistyczna prawica zaczęła robić w tych krajach dyktaturę?

 8. PiS.Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Krzyworyjec Morasowjetsky stwierdził że Europa nie powinna pouczać Polaków w kwestii demokracji bo mamy najdłuższe tradycje. Jako historyk powinien wiedzieć że te 8 lat wolności w II Rzeczpospolitej do zamachu stanu faszysty Piłsudskiego i 30 lat teraz właśnie się kończy.
  Polacy są narodem niewolników.
  Te 30 lat to cud.

 9. PiS.Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  KGB znudziło się czytać maile Miszy Dworczyka.
  Stwierdzili najwyraźniej że mają do czynienia z takimi idiotami, że nie zaszkodzi przyjechać osobiście i wypytać po prostu o szczegóły rządzących przy okazji ForumEkonomiczne w Karpacz.

 10. PiS.Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Jak o klimacie można dyskutować w „hotelu” – samowoli, która na pokolenia zniszczyła krajobraz Karpacza. Nawet będąc ostatnim ignorantem.
  Gołębiewski to wielopoziomowy stan umysłu. Może jednak pasuje do polskiej „ekonomii”?

 11. PiS.Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Ądrej Dudem robi sobie wypadzik do Orbana.
  Rąsia, buzia, goździk, order i wieczorem powrót do kaczolandu.

  KURTYNA

  KACZYSTAN

 12. PiS.Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Wybór stojący przed Polakami jest prosty: albo interes szajki Terlecki Kaczyński, która chce totalnej i nieograniczonej, np. przez prawo UE, władzy – albo interes narodowy i pozostanie Polski w Unii Europejskiej.
  Wygramy.

 13. PiS.Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Mamy rząd afer, chaosu i kłamstwa. Rząd jawnie łamiący konstytucję, praworządność i trójpodział władzy. Rząd nieuznający wyroków międzynarodowych trybunałów i wyroków sądów krajowych. Rząd niespotykanej wcześniej drożyzny, największej inflacji od 20 lat, największego zadłuzenia, najniższych inwestycji i 13 nowych podatków. Rząd plebejskich nieudaczników o bolszewickiej mentalności.Rząd skłócony z sąsiadami i St. Zj. Rząd który zniszczył wizerunek kraju ,przyprawiając nam opinię awanturniczego wieśniaka, z pogardą traktującego cywilizowane normy, obyczaje i zachowania. Taki to (nie)rząd.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.