W miniony weekend dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze prowadzili w mieście oraz na terenie gminy Jeżów Sudecki i Janowice Wielkie działania prewencyjne ukierunkowane na bezpieczeństwo na drodze. W ramach działań funkcjonariusze zatrzymali motocyklistę, któremu przedstawiono zarzut nie zatrzymania się do kontroli drogowej, kierowanie bez uprawnień oraz jazdę bez kasku, a także 2 nietrzeźwych kierujących pojazdami i 2 nietrzeźwych rowerzystów, kierującego na zakazie i bez uprawnień.

16 czerwca br. na terenie gminy Jeżów Sudecki policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie bez uprawnień, a dodatkowo mężczyzna jechał bez kasku.

Dzielnicowi widząc jadących bez kasku motocyklistę wraz z pasażerem podjęli próbę zatrzymania ich do kontroli drogowej. Włączyli sygnały świetlne, dźwiękowe i dali kierującemu sygnał do zatrzymania. Ten jednak nie zareagował, tylko przyspieszył i próbował zgubić policyjny radiowóz. Po przejechaniu kilkuset metrów zjechał do lasu, porzucił pojazd i wraz z pasażerem rzucił się do ucieczki. Chwilę później zostali oni zatrzymani. Kierującym okazał się 20-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego, który nie posiadał uprawnień. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W trakcie prowadzonych działań policjanci zatrzymali również 2 nietrzeźwych kierujących pojazdami, 2 nietrzeźwych rowerzystów, kierującego na zakazie i bez uprawnień. Zatrzymani za popełnione czyny odpowiedzą przed sadem.

podinspektor Edyta Bagrowska

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.