1 czerwca w ramach ogólnopolskiej akcji sekcji młodzieżowej Partii KORWiN “Dzień dziecka zadłużonego”, działacze jeleniogórskiego koła zorganizowali konferencję prasową. Po niej młodzi działacze wręczali cukierki i ulotki informujące o zadłużeniu w naszym kraju.

Konferencje rozpoczął lider Młodych dla Wolności w okręgu, Kamil Gabriel Janic: “[…] rządzący co roku mają na dzień dziecka wyjątkowy prezent, zadłużenie jakie przyjdzie spłacać młodym pokoleniom – w tym roku jest to rekordowe 173 tysiące zł na każdego pojedynczego Polaka. Sam koszt obsługi tak olbrzymiego zadłużenia (6,6 bln zł) może wzrosnąć w tym roku z 29 mld do ok. 50 mld zł. To dla porównania suma przekraczająca roczne wydatki na program „Rodzina 500+”! Za zadłużenie odpowiadają wszystkie rządy po kolei, ale to właśnie teraz zadłużamy się najszybciej w historii 3RP. Na naszym lokalnym podwórku nie jest bynajmniej lepiej. To właśnie my na początku roku alarmowaliśmy, że w świeżo wówczas uchwalonym budżecie lokalnym deficyt budżetowy zwiększa się o 10 mln zł, do 50 mln zł na które każdy mieszkaniec Jeleniej Góry zostanie zadłużony. Jako młode pokolenie wolnorynkowej prawicy nie zgadzamy się na kultywowanie polityki bezrefleksyjnego zadłużania przyszłych pokoleń młodych Polaków, którzy będą zobowiązani na owe, olbrzymie długi pracować. Pensje mamy cały czas wschodnie, a długi już bardziej zachodnie. “

Kontynuował sekretarz okręgu nr 1 Partii KORWiN, Mateusz Kasprzak, który skrytykował władze samorządową w Polsce, które według niego, zaciągają kredyty na spłatę innych kredytów.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.