Już 5 marca Wyspa w Kowarach zorganizuje Dzień Kobiet – wyjątkową kolację przy akompaniamencie muzyki jazzowej na żywo. Dla gości wystąpi zespół Swing Party. Oferta kierowana jest nie tylko do Pań, ale również do ich partnerów. Wydarzeniu będą towarzyszyć hiszpańsko-latynoskie rytmy.

Historia WYSPY

Johann Sigmund Gebauer był właścicielem zakładu produkującego taśmy lniane i stał się najbogatszym mieszkańcem Kowar. Szukał inspiracji podczas zagranicznych podróży. W końcu postanowił zbudować w Kowarach park dostępny dla każdego. Na początku XX wieku było to jedno z najpopularniejszych miejsc-kąpielisk (miało swoją niemiecką nazwę: Inselbad). Po II wojnie światowej nadal cieszył się ogromną popularnością. Była tu restauracja, wypożyczalnia kajaków czy trampolina. Później przez wiele lat kompleks ulegał degradacji.

Powrót WYSPY

Złą passę przerwano w 2019 roku, kiedy miejsce znalazło swojego inwestora, który wynajął teren na 30 lat, nadając szeroko zakrojonymi pracami nową jakość obiektowi. Kompleks nazwano WY.SPA i aktualnie jest jedną z najważniejszych atrakcji w Kowarach.

Co dziś można znaleźć na kowarskiej Wyspie?

Są tu restauracja, kąpielisko i plaża z widokiem na Śnieżkę. Każdy znajdzie tu dla siebie rozrywkę np. jacuzzi na świeżym powietrzu i plac zabaw z domkami na drzewach. Można tu również zorganizować imprezę okolicznościową.

Pierwsze takie wydarzenia

Dzień Kobiet 5 marca wystartuje o godzinie 18:00, obowiązuje rezerwacja: 530 470 191.

Obiekt znajduje się przy ul. Karkonoskiej 10a w Kowarach.

fb/ WY.SPA

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.