Dziewięć medali przywieźli z rozgrywanego w ostatni weekend w Bytomiu kolejnego turnieju prestiżowego Pucharu Polski „OYAMA TOP” – Polskiej Federacji Karate OYAMA zawodnicy Jeleniogórskiego Klubu OYAMA.

Zawody zgromadziły przeszło 250 zawodników z około 40 klubów karate kontaktowego OYAMA i Kyokushin. Bardzo dobrze wypadli zawodnicy Jeleniogórskiego Klubu OYAMA zdobywając 9 medali na 10 startujących oraz 3 miejsce drużynowo.

Wyniki indywidualne JKO:

W pierwszym dniu zawodów rywalizowali młodzicy i juniorzy młodsi. Pierwsze miejsca i złote medale w tej konkurencji zdobyli: Jakub Pietrzykowski, Hania Grześ i Zuza Kiwak. Brązowy krążek wywalczyła Karolina Danek.

W rywalizacji seniorów, po bardzo dobrych i twardych walkach, medale wywalczyli kolejno: srebro Maciej Giziński i Natalia Grześ oraz brąz Natalia Najjar.

W drugim dniu PP Oyama Top startowali kolejni trzej juniorzy, którzy po dobrych walkach zdobyli: srebro Dawid Mizera i Antek Jeremenko, 4 miejsce zajął Bartek Radecki.

Łącznie JKO zdobył: trzy medale złote, cztery medale srebrne i dwa medale brązowe oraz 3 miejsce drużynowo na około 40 klubów.

Trenerem wszystkich zawodników jest Shihan Rafał Majda 5 dan.