Odkąd rozpoczęła się wojna w Ukrainie, znani muzycy wiele razy dawali wyraz swojej solidarności z Ukraińcami. Do tego grona dołączyły kolejne gwiazdy.

W ostatnich miesiącach pojawiło się wiele wydarzeń muzycznych związanych z solidarnością wybitnych artystów z okupowaną przez Rosjan Ukrainą. Wśród najbardziej spektakularnych znalazły się m.in. nagrania zespołów Pink Floyd, Maneskin, Budka Suflera oraz IRA, a także europejska trasa koncertowa Narodowej Orkiestry Symfonicznej z Kijowa.

Tym razem do akcji pomocy Ukrainie przyłączył się również Ed Sheeran, który w ubiegły weekend wypuścił wyjątkowy singiel nagrany we współpracy z ukraińską grupą Antytila. Co ciekawe, jej członkowie walczą niemal od początku wojny, a teledysk – jak sami przyznają – kręcili na środku pola, w mundurach, z bronią w ręku. W ciągu kilku dni utwór „2step” zyskał aż 4,5 miliona odsłon w serwisie YouTube.

https://www.youtube.com/watch?v=OJ2B4Fb7xQQ

„Nasz zespół przygotował nowy album, czując nieodwracalność strasznych wydarzeń, chcąc zainspirować i wesprzeć naród ukraiński, promować ukraińską kulturę na świecie. Dziś zamieniliśmy nasze instrumenty muzyczne na broń do walki o Ukrainę i wstąpiliśmy do sił zbrojnych. A wy, drogie słuchaczki, kobiety z dziećmi oczekujące na mężów, nasze przyszłe pokolenia – słuchajcie. Jednoczmy się. W jedności siła i zwycięstwo” – napisali w mediach społecznościowych muzycy z Antytila.

BONO koncertował w metrze

Swoje wsparcie dla bombardowanego kraju okazał  również Bono, wokalista zespołu U2. Razem z ukraińskimi muzykami z Antytila zagrał koncert na jednej ze stacji metra w Kijowie. Dzięki przypadkowym uczestnikom wydarzenia, którzy chcieli podzielić się nietypowym koncertem z innymi osobami, nagranie z zaskakującego występu można obejrzeć m.in. na Twitterze.

https://twitter.com/berdynskykh_k/status/1523259706457960450?s=20&t=XwN991R87kifODa2UICDbQ (

Bono (U2) and “Antytela” band in Kyiv metro ???????? #Ukraine pic.twitter.com/C89h2gehZD

— Kristina Berdynskykh (@berdynskykh_k) May 8, 2022

[removed][removed]

Bono (U2) in Kyiv metro today ????????????#Ukraine pic.twitter.com/rBnRzLxSFt

— Kristina Berdynskykh (@berdynskykh_k) May 8, 2022

[removed][removed]

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.