W dniach 8-9 stycznia 2022 r. w Hali Sportowej, przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze odbyło się Ogólnopolskie Seminarium Szkoleniowe OYAMA karate poświęcone konkurencjom walki.

Zajęcia z udziałem ponad 200 osób z 40 ośrodków OYAMA PFK z całej Polski prowadzili Hanshi Jan Dyduch 8 dan (Kraków), Shihan Paweł Pajdak 6 dan (Sosnowiec) oraz Shihan Rafał Majda 5 dan (Jelenia Góra), który był gospodarzem, organizatorem i głównym prowadzącym blok szkoleniowy KUMITE. Seminarium było skierowane do szefów ośrodków, kierowników wyszkolenia technicznego, sędziów, czarnych pasów oraz szerokiej kadry zawodniczej juniorów i seniorów.

Zasadniczą częścią dwudniowego seminarium były cztery autorskie treningi shihan Rafała Majdy poświęcone zaawansowanym kombinacjom i ćwiczeniom specjalistycznym m.in z wykorzystaniem „zanshin”, „tajskich tarcz”, „zmyłek i zwodów” oraz dużych tarcz trenerskich. W ramach kumite zadaniowego, prowadzący skupił się na ćwiczeniach szybkiego przemieszczania się w walce, schodzenia z linii ataku oraz używania zwodów i tzw. „zmyłek”, z uwzględnieniem etapów szkolenia i poziomu zaawansowania zawodników.

W czasie seminarium odbyły się równolegle zajęcia kursu instruktora sportu OYAMA PFK, w których wzięła udział prawie 30-osobowa grupa przyszłych instruktorów, w tym 3 z Jeleniogórskiego Klubu OYAMA: Dawid Gościniak, Damian Galuba i Robert Łaskawiec. Robert dodatkowo odebrał swój certyfikat i czarny pas (sho dan), po zdanym w październiku 2021 r. egzaminie mistrzowskim.

Podczas tych intensywnych 2 dni szkoleń zostały także zrealizowane warsztaty dla arbitrów maty i sędziów bocznych w konkurencji walki. Uczestnicy doskonalili swoje umiejętności w zakresie procedur, komend i gestów z wykorzystaniem materiałów szkoleniowych i akcesoriów sędziowskich.

Fot. Grzegorz Truchanowicz i Konrad Żurawski.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.