Elektryczne autobusy jeżdżące po Jeleniej Górze? Jak informuje Jerzy Łużniak takie pojazdy zostaną zakupione od firmy Busnex.

„Firma Busnex Poland sp. z o.o. z Warszawy została rekomendowana przez komisję przetargową do podpisania umowy na dostawę 20 elektrycznych autobusów dla Miasto Jelenia Góra. Pierwsza partia 10 „elektryków” ma zostać dostarczona do końca listopada 2023 roku a druga, także 10 sztuk do 29 lutego 2024 r.

Umowę z firmą Busnex planujemy podpisać jeszcze w tym roku.

Na zakup autobusów elektrycznych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej otrzymaliśmy 47,8 mln złotych dotacji oraz 15,4 mln złotych pożyczki” – czytamy na profilu społecznościowym prezydenta Jeleniej Góry.

Za warszawską firmą kryje się chińska, globalna marka autobusów Yutong Bus, który jest pionierem i potentatem – 15 procent udziału w światowym rynku. Busnex w tej chwili na swojej prezentuje cztery różne modele autobusów miejskich, różniących się na pierwszy rzut oka głównie wielkością. Jak zapewnia producent: Wyjątkowa technlogia ReCtrl umożliwia autobusom hybrydowym typu „plug-in” ograniczenie zużycia paliwa o ponad 60 procent i redukcję emisji cząstek stałych o ponad 90 procent, co jest pionierskim rozwiązaniem wpisującym się w rewolucję technologiczną mającą na celu ograniczanie zużycia energii i redukcję emisji. Autobusy tej marki jeżdżą po krajach na całym świecie.

Fot. Busnex

2 komentarze

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.