Peruka, spódniczka i pomalowane paznokcie nie pomogły złodziejowi samochodu uchronić się przed wpadką. Policjanci komentują, że na długo zapamiętają tę mistyfikację.

– Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze w toku prowadzonych działań zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kradzież auta. Mężczyzna za sprawą dość niecodziennego sposobu, w jaki próbował zmylić organy ścigania i ukryć swoją prawdziwą tożsamość, na pewno na długie lata zapisze się w pamięci mundurowych – relacjonuje Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji. – W nocy z 21 na 22 sierpnia br. nieznany sprawca ukradł pojazd marki Audi, który był zaparkowany na posesji właściciela. Złodziej do wnętrza samochodu dostał się za pomocą oryginalnego kluczyka, po czym odjechał autem niczym swoim własnym. Wartość pojazdu pokrzywdzony oszacował na kilka tysięcy złotych. Właściciel, kiedy zorientował się, że jego audi zniknęło, powiadomił policję. Funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji, a także analizy nagrań z kamer monitoringu szybko zidentyfikowali 27-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego, który miał mieć związek z tą kradzieżą. Kilka godzin później mężczyzna siedział już w policyjnym areszcie.

Jednak sprawa, która została szybko i sprawnie rozwiązana przez policjantów, na długie lata zostanie przez nich zapamiętana. A to przez fortel, jaki „pomysłowy” złodziej chciał wykorzystać, aby ukryć swoją prawdziwą tożsamość. Nawet u doświadczonych funkcjonariuszy wywołał on zdziwienie i uśmiech. 27-latek, aby nie zostać rozpoznanym, zdecydował się na niecodzienne przebranie. Widać je doskonale na nagraniu z monitoringu posesji właściciela skradzionego auta. Zapewne mężczyzna uważał, że jeśli założył perukę z długimi włosami, ubierze krótką spódniczkę, a na dodatek pomaluje paznokcie, nie ma szans, aby ktokolwiek poznał jego prawdziwą tożsamość. Stało się jednak inaczej.

Przebranie na niewiele się zdało, ponieważ 27-latek został zatrzymany przez policjantów na terenie Jawora, gdy siedział w kradzionym aucie, w którym policjanci znaleźli również jego przebranie. Teraz podejrzany mężczyzna przed sądem odpowie za przestępstwo, o które jest podejrzany, a grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

1 Komentarz

  1. „na podstawie zebranych informacji, a także analizy nagrań z kamer monitoringu szybko zidentyfikowali 27-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego,” – jasne, zobaczyli skradzione auto i go złapali, ale lepiej wygląda tekst, że zidentyfikowali złodzieja… Policja, nauczcie się kłamać, bo na razie słabo…

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.