Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może mężczyźnie podejrzanemu o posłużenie się fałszywymi fakturami w celu wyłudzenia podatku Vat. Mężczyzna w Urzędzie Skarbowym przedstawił 42 faktury poświadczające nieprawdę, a dotyczące dostawy towarów do jednej z jeleniogórskich firm, co nie miało miejsca. Wartość przedstawionych faktur opiewała na ponad 334 tysiące złotych, z czego wyliczono do zwrotu blisko 77 tysięcy złotych podatku Vat. Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze prowadzą czynności w sprawie działalności 43-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o posłużenie się fałszywymi fakturami.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna prowadząc swoją działalność gospodarczą jako firma kurierska w okresie od sierpnia 2018 roku do stycznia 2021 roku wielokrotnie posłużył się fałszywymi fakturami. Mężczyzna w Urzędzie Skarbowym przedstawił 42 faktury poświadczające nieprawdę, a dotyczące dostawy towarów do jednej z jeleniogórskich firm, co nie miało miejsca. Wartość przedstawionych faktur opiewała na ponad 334 tysiące złotych, z czego wyliczono do zwrotu blisko 77 tysięcy złotych podatku Vat, który nienależnie pobrał. Obecnie mężczyzna pobrany podatek wraz z odsetkami musi zwrócić na rzecz Skarbu Państwa.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności tej sprawy. Mężczyzna za popełniony czyn odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

2 komentarze

  1. Za czyje środki kupiony był telefon? Może nie ukradł tylko chciał odzyskać zainwestowana kasę Przykłady można mnożyć ci wyrabiają naciągaczki i kłamczuchy i za takie tez czas się zabrać Kłamią jak z nut, a jak się jednej uda to 10 następnych na ten sam numer wrabia nieświadomych z kim się zadał

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.