Wcześnie zapadający zmrok, padający deszcz i nieszczęście gotowe. Niecałe dziesięć minut dzieliło dwa zdarzenia drogowe, w których niestety ucierpieli piesi.

Dziś, 15 listopada, o godzinie 16.38 na ulicy Drzymały 44-latek kierujący Hondą Civic wjechał na przejściu dla pieszych w 61-letnią kobietę. Ranną odtransportowano do szpitala. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek, gdyż obrażenia kobiety kwalifikują jej dojście do zdrowia na okres dłuższy niż siedem dni.

Parę minut później ,o 16.47, kierujący fordem 43-latek (mieszkaniec Wałbrzycha) skręcał z ulicy Kiepury w Aleję Jana Pawła II. Nie udzielił pierwszeństwa 59-mężczyźnie i potrącił go na przejściu dla pieszych. Poszkodowany trafił do jeleniogórskiej lecznicy, a cale zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja (obrażenia mężczyzny powinny ustąpić w ciągu siedmiu dni).

Jak podkreśla rzecznik prasowy jeleniogórskiej policji, podinspektor Edyta Bagrowska – wszyscy uczestnicy tych zdarzeń drogowych byli trzeźwi. Kierujący nie wykazali się wystarczającym skupieniem i ostrożnością. Jednocześnie przypomniała, że każdy element odblaskowy noszony przez pieszych, może w tak trudnych, jesiennych warunkach, sprawia, że kierowcy szybciej nas zauważą. O czym warto pomyśleć podczas przeglądania zdjęć z obydwu dzisiejszych zdarzeń

1 Komentarz

  1. Piesi mają w d..ie kierowcow, kierowcy mają w d…ie pieszych i tak to się kończy. Kierowcy mają poza tym w d…ie wszystkich innych uczestnikow ruchu, takiej dziczy na drogach nie było nigdy, w tym dzikim kraju fotoradar powinien stać co 500m, baran baranem pogania, nie obrażając fantastycznych zwierzaków jakimi są barany,

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.