Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza do wzięcia udziału „Polsko-Czeskim festiwalu smaków”, który odbędzie się w Jeleniej Górze na Placu przy ul. Wiłkomirskiego 14.08 (sobota). To pierwsza z sierpniowych, masowych imprez, o której poinformował prezes KARR-u Hubert Papaj na specjalnie zwołanej konferencji. Kolejną, zaplanowaną na 28 sierpnia będzie 19. Wystawa Produktów Regionalnych „Wyprodukowano Pod Śnieżką”. Ona również rozgości się na największym jeleniogórskim osiedlu.

Zaskoczeniem na pewno była lokalizacja imprez, gdyż wcześniej KARR korzystał z uroków Placu Ratuszowego. – Skwer na ulicy Wiłkomirskiego, pozwala nam zaprosić większą ilość wystawców. Stwarza też nowe możliwości organizowania imprezy kulinarnej i nie ograniczania nas jedynie do postawienia straganów – zapewniał Hubert Papaj.

Polsko-czeski festiwal smaków, realizowany w kooperacji z izbą gospodarczą z Jablonca nad Nysa (podobnie jak „Wyprodukowano pod Śnieżką), to próba wyjścia z pomocą tym, którzy ucierpieli w pandemicznej rzeczywistości. KARR zaprasza wszystkich chętnych, aby zaprezentowali swoje produkty. Regionalnych producentów wędlin, sera, pieczywa, przetworów, miodów, browarów etc.

Można to zrobić za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej karkonoskiej agencji bądź telefonicznie.

Jak zapewniają organizatorzy na wszystkich czeka wiele atrakcji. Od wspólnego gotowania na wielkiej patelni oraz w brytfannie po konkursy i quizy. Warsztaty piwowarskie na pewno zainteresują męską część festiwalowych gości. A wszystkim mogą się przydać zbiory polskich oraz czeskich receptur kulinarnych.

Co ważne, udział w festiwalu jest bezpłatny.

Ukoronowaniem tego wydarzenia będzie „Country pod Śnieżką”, który obędzie się już po raz piąty. Podczas konferencji prasowej prezes Telewizji Dami Krzysztof Błażejczyk, że jeleniogórzanom zaprezentują się najbardziej znani i popularni wykonawcy np. „Droga na Ostrołekę” czy Alicja Boncol. Wieczór okrasi humorem Grupa MoCarta, a całość poprowadzi Kornel Pacuda.

Początek o godzinie 13. Całe wydarzenie potrwa aż do godzin wieczornych, co pozwoli ugościć kilka tysięcy jeleniogórzan oraz turystów.

19. Wystawa Produktów Regionalnych „Wyprodukowano pod Śnieżką” to przede wszystkim prezentacja rzemiosła na terenie polsko–czesko pogranicza, rękodzieła oraz regionalnych produktów spożywczych. Na scenie zaprezentują się polskie oraz czeskie amatorskie zespoły artystyczne.

Odbędzie się konkurs na Karkonoski produkt spożywczy oraz najciekawszy produkt regionalny. Laureaci otrzymają statuetkę Jelonka Karkonoskiego. KARR czeka na zgłoszenia chętnych do wzięcia udziału w tej imprezie. W sumie będzie się mogło zaprezentować 150 wytwórców. Zapisy trwają do końca lipca.

„Wyprodukowano pod Śnieżką” zaplanowane na ostatnią sobotę sierpnia i będzie skoordynowane z innym bardzo popularnym wydarzeniem: „Paradą Rowerów”.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.